Uluslararası Meze Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Sektörel Haberler 12 Ekim, 10:55'de eklendi

Uluslararası Meze Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Gastronomi tutkunlarının merakla beklediği 3. Uluslararası Meze Festivali için geri sayım başladı. 16 lezzet durağı markanın usta şeflerine ait reçeteler eşliğinde, misafirlerini unutamayacakları bir lezzet yolculuğuna çıkaracak.  festival, tüm meze severleri 18 Ekim’de Akra Hotels’ in bahçesine davet ediyor.

festival

Akra Otel, Türk ve Dünya mutfağının lezzetli mezelerini tatmak isteyenleri, 18 Ekim’de 3.’sü gerçekleştirilecek Uluslararası Meze Festivali’ne çağırıyor. Akra Otel bu yıl da birbirinden güzel lezzetleri misafirlerine sunmayı hedefliyor. Lezzetleri kadar sunumlarıyla da birer sanat eserine dönüşecek.  Yurtdışından da katılımın yoğun olacağı festivale  alanında en iyi 16 mekan bir araya gelecek. Dünyaca ünlü mezeleri uzman şeflerin  sunumlarıyla Antalya’da gastronomi tutkunlarıyla buluşturacak. Haydar Barut: “Dünyaca Ünlü Mekanları Antalya’da ağırlıyoruz” Alanında uzman olan işletmeleri, gastronomi meraklılarıyla Uluslararası Meze Festivali’nde buluşturacaklarını belirten Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut, “Akra Hotels” olarak vizyon projelerimizden birini oluşturan Uluslararası Meze Festivali’nin üçüncü yılında, başarımızı bir adım öteye taşımak için tüm gayretimizi göstereceğiz. Bu sene 3.’sünü gerçekleştireceğimiz festival, bir anlamda Akra Hotels olarak şehrimize ve halkımıza bir hediyemizdir” açıklamasında bulundu.

 

“16 Lezzet Durağı Akra’da Bir Araya Gelecek”

 

Tolga Atalay: “16 Lezzet Durağı, Akra’da bir araya gelecek.”Festival ile amatör tüketiciye donanımlı ürünün sürecini yansıtmak istediklerini ifade eden Meze Festivali Koordinatörü şef Tolga Atalay ise her biri konusunda iddialı 16 lezzet durağı markaya ait reçeteleri meze severlerin beğenisine sunacaklarını söyledi. Şef Atalay, “Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi festivalde bu sene yine Türkiye’den ve yurt dışından alanının en iyileri bizlerle birlikte olacak. Akra’da 3.’sünü gerçekleştireceğimiz bu festival ile bir kez daha misafirlerimizin merak ettikleri mezeleri tatmalarına yardımcı olacağız. Lezzet yolculuğuna çıkmak üzere herkesi 18 Ekim’de Akra’ya bekliyoruz” dedi.Mehmet Yalçın: “Dünya Mutfakları, Türk Mutfağıyla Harmanlanıyor” Gastronomide önemli bir yeri olan mezenin Ortadoğu’dan Balkanlara, dünyanın birçok bölgesinde kültürlerin lezzet alışkanlıklarına göre şekillenen özel bir lezzet olduğunu söyleyen Meze Festivali Düzenleme Kurulu Başkanı gurme yazar Mehmet Yalçın; “Böyle bir festivalde hem dünyaca ünlü şefleri ağırlamak hem de Türk mutfağını evrensel ölçüde tanıtma fırsatı bulmak ülke gastronomimiz açısından oldukça önemli bir gelişme. Uluslararası Meze Festivali’ne katılacak olan herkesin en az 2 – 3 aşçısı bu sene de festivalde bizlerle birlikte olacak. Festivale katkı sağlayarak, hünerlerini paylaşacak olan şeflerimiz toplamda 32’yi aşkın mezeyi, misafirlerimizin beğenisine sunacaklar” dedi.

“Gastronomi zenginliğimizi geniş kitlelere duyurmak istiyoruz”

 

Gökhan Polat: “Gastronomi zenginliğimizi geniş kitlelere duyurmak istiyoruz” 48 yıllık köklü geçmişiyle Barut Otelleri’nin ilk şehir oteli konseptiyle hizmet veren Akra; spor, sanat ve gastronomi alanında düzenledikleri festivallerle adından bahsettirmeye devam ediyor. Düzenledikleri festivallerle Antalya’ya karşı olan sorumluluklarını yerine getirmeye çalıştıklarını ifade eden Akra Hotels Genel Müdürü Gökhan Polat ise; “Bu festival ile Antalya’nın gastronomi zenginliğini daha geniş kitlelere duyurmak istiyoruz. Akra ailesi olarak Meze Festivali’nin aralarında bulunduğu uluslararası etkinliklerimizi düzenlemeye devam edeceğiz. Tüm gastronomi tutkunlarını, 18 Ekim’de Akra’ya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu. Festivalin bu yılki sürprizi de 2019 yılında Sca Türkiye Türk Kahvesi (Cezve) Şampiyonası’nda Türkiye 2.’liği ödülünü alan Barista Atilla Narin’in katılımı olacak. Narin, Krotontrop Kolombiya Inga Aponte, Caferino, Caffe Vergnano Turkish Coffee ve kendi adını taşıyan Atilla Narin isimli 4 özel kahve harmanının tadımı olacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.