ULUSLARARASI SKAL DERNEKLERİ FEDERASYONU (USDF) ÜYELERİ BODRUM’DA BULUŞTU

Sektörel Haberler 8 Mayıs, 12:29'de eklendi

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, Skal International Bodrum Kulübü’nün ev sahipliğinde, Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu (USDF) Toplantısı düzenlendi. Türkiye’deki 17 Skal kulübünün yönetim kurulu ve üyelerinin katıldığı toplantıda, turizm değerlendirmesi yapılırken; skal üyeleri, yeni işbirlikleri için birbirleriyle görüşme imkanı buldu.

Bodrum’daki Azka Otel’de düzenlenen Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Toplantısı Türkiye buluşması, başladı. Turizm sektörü çalışanları profesyonellerini birleştiren etkinlikte, genel kurul sonrasında ilk toplantı SKAL International Bodrum Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşti. Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Türkiye Başkanı Faik Alsaç, Skal International Bodrum Kulübü Başkanı Ömer Karacalar ve diğer skal kulüplerinin başkanları ve kulüp üyeleri katıldı.

USDF Türkiye Başkanı Faik Alsaç, “İki ayda bir yaptığımız gözden geçirme toplantısı gerçekleştiriyoruz. Skal bütün turizm çalışanlarının üye olabildiği bir örgüt. Meslek örgütü değil. Otelciler, seyahat acentaları, havayolu yolcu firmaları, turizm bölümündeki akademisyenler gibi sektörün her kesiminden üyeleri burada. Asıl amaç dostluğu geliştirmek. Gelişen süreçte de işbirliğine yönelik çalışmalar, sunumlar da yapmaya başladık” dedi.

Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde Prof. Dr. Muharrem Tuna, sektör çalışanlarına, ‘Dünyada turizmin dünü, bugünü ve yarını’ konulu bir sunum gerçekleştirdi. Turizmin gelecekte, kişiye özel planlanmış tatillerin ve yalnız kadın seyahatlerin artacağını belirtti. Düşük bütçeli seyahatlere ilginin artacağına ve üçüncü yaş turizminin gelişeceğine dikkat çeken Tuna, gelecekteki projelerin bu yönde geliştirmenin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Tuna, dünya turizminde, yabancı ziyaretçilere göre ülkeler sıralamasında Türkiye’nin 6. sırada olduğunu, ancak turizm yatırımlarında Türkiye’nin üst sıralarda yer alamadığına da vurgu yaptı. Kadınların işgücüne katılım oranı sıralamasında, akaryakıt fiyat sıralamasında, koruma altındaki alan sıralamasında, uluslararası alan çevre anlaşmaları sırlamasında ve havalimanı yoğunluğu sırlamasında yine gerilerde olduğuna da dikkat çekti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.