ULUSLARARASI TURİZM KARİKATÜRLERİ YARIŞMASI’NIN SERGİSİ AÇILDI

Sektörel Haberler 3 Aralık, 12:49'de eklendi

Anatolia Turizm Akademisi tarafından bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın yeni bir sergisi 30 Kasım 2018 tarihinde Antalya’da Akra Otel’de görücüye çıktı.

Anatolia Turizm Akademisi tarafından bu yıl 9. gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın yeni sergisi 30 Kasım 2018 tarihinde Antalya’da Akra Otel’de sergilenmeye başlandı. Bu yıl ki teması ‘’Dünden Bugüne Tatillerin Değişimi’’. 9. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na, 62 ülkeden 584 sanatçı yarattıkları toplam 1101 karikatür ile yarışmaya katılmak için başvuru yaptı.

 

2009 yılından bu yana her yıl düzenlenen yarışma, dünyadaki tek turizm karikatür yarışması  olarak bir ilke imza atıyor.Yarışma, Er Yatırım, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Four Points by Sheraton İzmir’in destekleriyle düzenleniyor. Yarışma, ”Gençler’’ ve ‘’Yetişkinler’’ olmak üzere iki kategoriden oluşuyor. Yarışmada ‘’Gençler’’ kategorisinde Birincilik Ödülü’nü ödülünü İran’dan Zahra Omidi kazandı. ‘’Yetişkinler’’ kategorisinde de Birincilik Ödülü’ne İranlı karikatür sanatçısı Mohsen Zarifian layık görüldü.   Akra Otel’de açılan sergi 30 Kasım – 6 Aralık 2018 tarihleri arasında Akra Otel giriş katında ilgililerin dikkatine sunuldu.

YAĞCI; GELECEK YIL YERLİ TURİST EB DÖNEMİNİ İYİ DEĞERLENDİRMELİ

(AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı yerli turiste olumsuz bir haber vermek durumunda kaldı. Yağcı, döviz kuru ve enflasyondaki yükseliş sebebiyle otel fiyatlarının yüzde 30 arttığını belirtti. Gelecek yıl yerli turistin Antalya’nın lüks otellerine gelme şansının çok azaldığını ifade etti.  Yağcı, yerli turistin yazın nereye gidebileceği konusunda da açıklamalarda bulundu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.