23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Uluslararası Turnuvalar Golf’te Başarı Getirdi, Diğerlerinde Neden Olmasın!

İşte Golf Turizminin başarısının kaynağı; Uluslararası Turnuvalar!

Bu yıl golf oyun sayısında geçen yıla oranlar yüzde 71 artış ve yılın ilk çeyreğinde doluluklar yüzde 30 civarına ulaşmış. Bunları söyleyen ise, Regnum Carya Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şafak Öztürk. Üst üste gerçekleşen uluslararası turnuvalarla rakipleri İspanya ve Kuzey Afrika’nın dikkatini çekmeye başladığımızın da altını çiziyor. Golf turizmi, turizmimizin 12 aya yayılması için elimizdeki en büyük avantajlarımızdan biri.

golf

Bakalım bu güzel gelişmenin detaylarında Ali Şafak Öztürk neler söylemiş ve golf turizmde son iki yıldır neler yaşanmış!

golf turizminde 2016 ve 2017 yıllarında bir düşüş yaşanmıştı.

Şuanda ise golf turizminin bir yıldır gördüğü ilgiden sektör temsilcileri mutlu.

2018 yılının yaraları sektörde sarılmaya başlanmış.

Rezervasyon bekleyen misafirler varmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Detur Global'in sezon hedefi 10 bin golfçü

Geçen yıl ki başarılı uluslararası organizasyonlar rakiplerimizin yüzünü bize çevirmiş.

İspanya ve kuzey Afrika bizi gözetliyormuş.

Ne Mutlu Bize !

Kış aylarının en İstikrarlısı “Golf Turizmi”

Kış döneminde otellerin en önemli gelir kaynakları golf müşterisi, toplantı grupları ve futbol takımları kampları.

Futbol kampları 2 ya da 3 ay sürüyor, toplantı grupları daha geniş zamana yayılıyor.

Golf turizminin ise zaman belli.

Golf müşterisi bir yıl önceden rezervasyon yaptırıyor ki otellerin planlama yapması için mükemmel bir zaman dilimi.

Golfte sezon eylül ayında başlıyor. Mart, nisan ve Mayıs aylarında yükseliyor.

Golfün başarısının kaynağı tabi ki yukarıda da dile getirdiğimiz gibi Uluslararası turnuvaların başarısı!

Bu konu da da Regnum Carya sektörün öncülerinden…

Regnum Carya’nın Belek ve Bodrum’da birer golf tesisi var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Corendon Airlines tenis turnuvalarında kazananlar belli oldu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ATF ve Hellootel 2022 Uluslararası Acenteciler Forumu başladı

Hep diyoruz ve diyeceğiz. Uluslararası organizasyonlar turizmin gelişimi için büyük önem taşıyor ve meyvelerini golf turizmi topluyor.

Öztürk Ailesi, golf sporunun gelişmesine her zaman büyük destek veriyor. Dünyanın en büyük golf turnuvalarından biri olan Turkish Airlines Open Golf Turnuvası’na 3 kez üst üste ev sahipliği yaptı. Yine geçen günlerde 5 kez üst üste gerçekleştirilen Avrupa’nın en büyük Pro-Am turnuvası olan Regnum Carya Pro-Am Turnuvası’nı gerçekleştirdiler.Biz de kendilerini tebrik ediyoruz.

Hep diyoruz ve diyeceğiz. Uluslararası organizasyonlar turizmin gelişimi için büyük önem taşıyor ve meyvelerini golf turizmi topluyor. Bunu genele yayalım.  golf dışında da  dünyada ses getirecek ve ülke tanıtımımızı yapabileceğimiz turnuvalar yapalım. Böylece dünyanın dikkatini çekelim!

Golf’te bunu başardık, diğerlerinde neden olmasın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Corendon Airlines tenis turnuvalarında kazananlar belli oldu
Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER