Ümit Uysal : “ Şehrimizin Alternatif Turizmine Katkılarımız Devam Edecek”

Sektörel Haberler 20 Şubat, 14:34'de eklendi

Ümit Uysal : “ Şehrimizin Alternatif Turizmine Katkılarımız Devam Edecek”

Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ;“Şehirlerimizde kültürel alanlarımız ve doğal güzelliklerimiz de turizm için geliştirilmeli”  dedi. Uysal, turizm başkenti Antalya’da Alternatif Turizm için yapmış oldukları hizmetleri GM Turizm ve Yönetim Dergisi okuyucuları için anlattı.

Antalya için turizm, önemli bir kaynak. Siz Antalya Muratpaşa Belediyesi olarak bu konudaki GM Dergisi okurlarına bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

Türkiye, resort yani kıyı turizminde bir dünya öncüsü. Öncelikle buradan sizin aracılığınızla tüm turizme emek veren turizm aktörlerimize teşekkürlerimi iletiyorum.

Daha Çok Çalışmalıyız

Hepimiz turizmimizi daha çok geliştirmeliyiz. Şehirlerimizde, kültürel alanlarımızda, antik kentlerimizde, doğal güzelliği olan yerlerde de turizmin gelişmesini temenni ediyoruz.  Bunun gerçekleşmesi için hepimize büyük görevler düşüyor ve daha fazla çalışmak.

 Yaşayan Antik Kentler Festivali Akdeniz’in Öncü Festivali

Muratpaşa Belediyesi olarak Kaleiçi konsepti ile bütün önemli fuarlara katılıp bu yaklaşımımızı dile getiriyoruz. Yaşayan Antik Kentler Festivali yani Kaleiçi Festivali Akdeniz çanağının öncü festivali haline geldi. Bu sayede turist kafileleri Kaleiçi’nde ağırlamaya başladık. Kaleiçi Festivali için etkin bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kent turizmi, kültür turizmi ve alternatif turizm olanakları için de mücadele etmeye devam edeceğiz.

Turizmin gelişimi için düzenlenen fuarları, etkinlikleri ve festivalleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sektörün buluşması için önemli bir adım olarak görüyorum. Turizm sektöründe yer alan bireylerin veya kurumların birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmalı. Bunlarda ancak fuarlarda gerçekleşebilir. Fuarlar bu tür etkileşimler  için bizlere  kapılar açıyor. Muratpaşa Belediyesi olarak alternatif turizm ile ilgili görüşlerimizi fuarlarda anlatma fırsatını yakalıyoruz.  Yaptığımız çalışmaları paylaşmaya ve diğer dinamiklerden de destek almaya gayret ediyoruz. Turizmin gelişmesi için katkılarımıza fuarlarda yer alarak 2020 yılında da devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.