Vietnam’da Ziyaret Edilecek En İyi 7 Yer

Sektörel Haberler 17 Haziran, 10:49'de eklendi

Vietnam’da Ziyaret Edilecek En İyi 7 Yer

Bir gün Vietnam’a gitmek için bir planınız var mı? HindiÇin ülkesindeki her kasaba ve şehir farklı deneyimler getirebilir ve sizi şaşırtabilir.

Dünya Basını

İşte, her yolcunun Vietnam’daki Asya deneyimini yaşaması için ziyaret etmesi gereken en ünlü yerlerden bazıları…

Hanoi

Hanoi

Hanoi

Başkent, Vietnam’ın sunduğu müthiş şeyleri deneyimlemek için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Aslında, Hanoi, Ho Chi Minh şehrinden daha geleneksel ve sessiz. Gün boyunca caddelerde dolaşırken, Hanoi’nin gerçekte ne olduğu hakkında bir fikir edineceksiniz. Öne çıkan olaylardan bazıları Hanoi’nin Eski Bölgesi ve Hoan Kiem Gölü, Edebiyat Tapınağı, Ho Chi Minh Mozolesi, Etnoloji Müzesi … Ayrıca, sokak yemekleri de mükemmel bir Hanoi deneyimi sunuyor. Hanoi, turistlerin çoğunun Vietnam’ın en iyisi olduğu konusunda hemfikir olduğu, sokak yemekleriyle ünlüdür.

Ha Long Koyu

Ha Long Koyu

Ha Long Koyu

Dünya Mirası, muhtemelen Vietnam’ın en gözde mekanlarından biridir. Dünyada Ha Long Koyu gibi heyecan ve macera sağlayabilecek birkaç yer var. Antik deniz mağaraları arasında kayak yaparak, kireçtaşı adalarında kaya tırmanışı yaparak, gizli plajlarda güneşlenerek, okyanusa sürüklenen balıkçı köylerini keşfederek, romantik bir ahşap kanoyla denizde güneş battıklarını izlerken … En sevdiğiniz romanlardan fantastik hikayeler gibi geliyor. Ancak Ha Long Koyu’ndaki her şeyi yapabilirsiniz. Bir günlük geziyi tercih ederken, düzgün bir tur paketi sunan gemilerden birinde Ha Long Koyu’nda bir gece gezisi.

Sapa

Sapa

Sapa

Sapa’ya bir gezi yapmadan Kuzey Vietnam’ı gezmek üzücü olur. Yemyeşil vadilerle dolu bu çarpıcı güzellikteki yer, Black H’Mong, Red Dao, Giay vb. gibi tepe kabilelerine ev sahipliği yapıyor. Sapa, dört mevsimde her zaman güzeldir ve treklerin yol açtığı en iyi yerlerden biri ülkenin en güzel manzaralarından bazıları. Etnik azınlıkların nasıl yaşadığını ve yerel pazarları ziyaret ettiğini gözlemleyerek otantik bir kırsal deneyim aramak için mükemmel bir alandır. Aile yanı konaklama, yerel kabileleri desteklemenin ve günlük yaşamlarını öğrenmenin iyi bir yolu olabilir.

Da Nang

Da Nang

Da Nang

Da Nang, Vietnam’a lüks bir gezi yapmak isteyen herhangi bir gezgin için son derece ideal bir seçimdir. Danang dilenci, uyuşturucu bağımlısı ve çoğunlukla trafik sıkışıklığı olmadan mükemmel güvenliğini sürdürüyor. En önemlisi, My Khe plajı, ABD Forbes Dergisi tarafından dünyanın en güzel 6 plajından biri olarak seçildi. Ziyaretçiler sadece beyaz kumlu plajlarda güneşlenemez, kristal berraklığında denize dalmaz, aynı zamanda Yaratıcının ve insanların diğer büyük başyapıtlarına hayran kalmanın yanı sıra saflığının ve huzurunun tadını çıkarır.

Hoi An

Hoi An

Hoi An

Eski şehir, dar sarma şeritleri, Çin tarzı dükkanlar, Japon çay evleri ve ayrıntılı tapınakları vs. dahil onlarca yıldır tutulan klasik güzelliği ile Vietnam’ın en sakin yerlerinden biridir. Trafik eksikliği, herhangi bir zamanda, zihninizdeki stresten uzak her zaman rahat hissedebilirsiniz. Ek olarak, Hoi An sadece çok sevimli bir güzelliğe değil, aynı zamanda lezzetli bir mutfağa da sahiptir. Şehri ziyaret ederek, Vietnam usulü baget, erişte veya tavuklu yapışkan pirinç, gül böreği vb. gibi her tür imza sokak yemeğini deneyimleme şansınız olacak.

Ho Chi Minh Kenti (Saygon)

Ho Chi Minh Kenti (Saygon)

Ho Chi Minh Kenti (Saygon)

Ho Chi Minh Kenti (Saygon olarak da bilinir), Vietnam’ın en gelişen, yaşamın hiç durmadığı bir yer. Bu yeni bir Asya metropol kentinin gelişen nabzını hissedebileceğiniz harika bir şehir ama yine de çok fazla gelenek taşıyor. Saygon’u keşfetmeyi çok şaşırtıcı kılan bu iki spektrumdur. Şehirde leziz yerel sokak yemeklerini çok ucuza tadabileceğiniz pek çok yer var. Belirli bir isim arıyorsanız, Ben Thanh Market çevresi iyi bir öneri olabilir.

Tarih meraklısıysanız, Cu Chi Tünelleri, Vietnam’ın savaş sırasında Viet Cong askerlerinin sakladığı Kamboçya sınırına kadar Saygon’un eteklerinde uzanan geniş ağıyla en iyi seçim olabilir. Ziyaretçiler artık bazı tünelleri tarayabilir, günlerce yaşam mücadelesini öğrenebilirler. Ülke tarihinin etkileyici bir parçası ve güneye seyahat ederken görülmeye değer.

Mekong Deltası

Mekong Deltasi

Mekong Deltasi

Güney Vietnam’da seyahat ederken, ziyaretçilerine hindistan cevizi avuç içi, meyve bahçeleri ve çeltik tarlaları ile dolu sıradan bir manzaraya kavuşturan Mekong Deltası’nın mutlaka en az bir günlük gezisine çıkmalısınız … Yemyeşil ve güzel, bu harika dünya en iyisi tekne ile araştırıldı. Rengarenk Cai Rang yüzen pazarına girme şansını kaçırmayın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.