Vuhan’da Uçuşlar Durdu! Kent Karantinaya Alındı

Sektörel Haberler 23 Ocak, 13:41'de eklendi

Vuhan’da Uçuşlar Durdu! Kent Karantinaya Alındı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü salgınında ölenlerin sayısı 17’ye, toplam vaka sayısı da 571’e yükseldi. Görülen virüs nedeniyle kent karantinaya alındı.

Vuhan’da Uçuşlar Durdu! Kent Karantinaya Alındı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve şu ana kadar 17 kişinin ölümüne neden olan corona virüsü nedeniyle toplu taşımaların iptal edildiği ve dış hatlara uçuşların askıya alındığı açıklandı.

Çin’in devlete ait People’s Daily gazetesi, saat 10.00 itibariyle kentten çıkışa izin verilmeyeceğini ve tren istasyonlarıyla hava alanlarının kapatılacağını açıkladı. Ayrıca bugün yayınlanan bildiride şehir otobüsleri, metrolar, trenler ve uzun mesafeli servis otobüslerinde de geçici olarak ulaşımın durdurulacağı belirtildi.

Çin’de sağlık yetkilileri, yeni viral hastalığın daha da yayılabileceği uyarısında bulundu. Halka, Vuhan kentinde kalabalık mekanlardan uzak kalma çağrısı yaptı.

Virüsün semptomları şu ana kadar Çin dışında en az 5 ülkede daha görüldü. Bildiride virüsün yayılmasını engellemek, halkın güvenliğini ve sağlığını garanti altına almak için önlemler alındı, denildi.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.