YÖNETİCİ TATİLDE İŞTEN UZAKTA DURAMIYOR !

Sektörel Haberler 25 Ağustos, 14:16'de eklendi

Yönetici tatilde işten uzak duramıyor

Yapılan araştırmaya göre, yoğun nedeniyle tatilini yarıda bırakan yöneticilerin oranı % 81. Her üç yöneticiden biri ise çalışmaktan memnun

Korn Ferry’nin Haziran ayından gerçekleştirdiği global araştırmasına göre üst düzey yöneticilerin yüzde 97’si tatil sırasında ile bağlantısını kesmiyor. Tüm dünyada 1.033 üst düzey yöneticinin katıldığı araştırmaya göre üç yöneticiden biri tatil sırasında çalışmaktan memnun olduğunu ifade ederken katılımcıların yüzde 81’i tatilini iş nedeniyle yarıda kesiyor yada iptal ediyor. Katılımcıların yüzde 46’sı bağlantının sebebini önemli konuların takibi olarak açıklarken, yüzde 35’i bu durumdan memnun olduğunu belirtti. Araştırmaya göre, yüzde 88 oranında katılımcı en az bir tam hafta tatil yapmayı planladığını söylerken, yüzde 81’i daha önce tatilini kısa kesmek, ertelemek yada iptal etmek zorunda kaldığını paylaştı. Katılımcıların yüzde 65’i ise bu yıl tatil haklarının tümünü kullanmayı planlamıyor.

DENGEYİ BULMAK ÖNEMLİ
Korn Ferry Türkiye Executive Search Genel Müdürü Nilgün Langenberg “Bataryaları doldurmak, yeni perspektifler kazanmak ve ekosistemimizi beslemek için tatil bir gereksinim. İş açısından önemli ve acil konuları takip etmek anlaşılabilir. Ancak dengeyi bulmanızı öneririz” diyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.