YOUNG SKAL’DAN 2019’UN İLK HAPPY HOUR’U

Sektörel Haberler 14 Ocak, 12:05'de eklendi

YOUNG SKAL’DAN 2019’UN İLK HAPPY HOUR’U

 

Young Skal Antalya üyeleri 2019 yılının ilk happy hour etkinliğini kutladı. Etkinlik Antalya Kaleiçinde bulunan Grace Lounge’da gerçekleştirdi. Organizasyon 2019 yılına ve yeni turizm sezonuna “Hoşgeldin” temasıyla gerçekleşti. Etkinlik geleneksel olarak aynı tarihlerde organize edilmekte.

Happy hour etkinliğinin ana konsepti şarap tadımları üzerine gerçekleşti. Şaraplar ve şarap kültürü hakkında bilgi alan Young Skal Antalya üyeleri yine Grace Lounge’da toplantısı olan Skaladies üyeleri ile de buluştu.

 

ANTALYA MÜZESİNDEN SEVİNDİREN HABER

ANTALYA MÜZESİNDEN SEVİNDİREN HABER

Antalya Müzesi yerinde kalacak haberi, kentteki sivil toplum kuruluşlarınca sevinçle karşılandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, bir süredir tartışılan Antalya Müzesi’nin taşınacağına ilişkin konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Antalya Müzesi yerinde kalacak” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklama konuyu gündeme getiren sivil toplum kuruluşlarını memnun etti. STK temsilcileri uzun süredir kent gündemini meşgul eden tartışmanın resmi açıklama ile sona erdiğini vurguladı.

Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Çevik, “Müzenin yerinde kalması için birçok kurum ile birlikte çalışmalar gerçekleştirdik. Bu noktada sağduyu kazandı’’ dedi.

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV)  Başkanı Yeliz Gül Ege de “Uzun süredir gündemde olan müze taşıma tartışmasının bitmesi ile mutlu olduk. Sivil toplum örgütlerinin birlikte hareket etmelerinin yararını bir kez daha gördük. Bu devam ettirilmeli ve kente değer kazandırmalıyız” dedi.

Eşgüdüm Kurulu Başkanı Tayfun Çavdar da kararın isabetli olduğunu ve dünyaya baktığınızda müzelerin şehir içinde değerlendirildiğini açıkça görürsünüz” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.