Yunanistan’ın 10 Yıllık Turizm Strateji Planında Neler Var?

Sektörel Haberler 24 Kasım, 13:16'de eklendi

Yunanistan’ın 10 Yıllık Turizm Strateji Planında Neler Var?

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, 2020 yılında yaşanan tecrübenin ardından, turizm için 10 yıllık bir stratejik planı hazırlama ve uygulamaya süreci başlatacaklarını söyledi. Yunan turizmine yönelik 10 yıllık stratejik plan, Kurtarma ve Dayanıklılık Fonu öncelikleriyle koordine edilecek. Bu önceliklere dayanarak, 2021’den başlayarak ve sonraki yıllar için yeni finansman araçları formüle edilecek. Bakan Theoharis, daha sonra iki terimin önemini vurgulayarak bunları; “sürdürülebilir büyüme” ve “dijital reform” olarak ortaya koydu.

yunanistan

Yunan Oteller Odası (HCH) ve Phocuswright tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Ağırlama Forumu’nda (IHF) konuşan Bakan Theoharis, turizmin küresel ölçekte yaşadığı darbenin ardından yapılması gerekenin; karanlıkta kaybolmaya izin vermemesi gerektiği olduğunun altını çizerek, “Işığa odaklanırsak her büyük kriz büyük bir fırsata döndürebiliriz”şeklinde konuştu.

 

Bakan Theoharis, turizm bakanlığının hali hazırda 10 yıllık bir stratejik plan oluşturma sürecine girdiğini açıkladı. Bakan Theoharis: “Turizm sürekli değişiyor. Yeni gerçekler, Yunanistan’ın fethettiği lider rolü sürdürebilmesi için ayarlamalar, yenilikçilik ve yaratıcılık gerektiriyor” dedi. Bakan, bu çabalarla turizmin, ulusal ekonomi ve genel olarak toplum için hayati artı değer yaratma gücünü koruyabileceğini vurguladı.

Dijital Platform Ve Sürdürülebilir Büyüme

Yunan turizmine yönelik 10 yıllık stratejik plan, Kurtarma ve Dayanıklılık Fonu öncelikleriyle koordine edilecek. Bu önceliklere dayanarak, 2021’den başlayarak ve sonraki yıllar için yeni finansman araçları formüle edilecek. Bakan daha sonra iki terimin önemini vurgulayarak bunları; “sürdürülebilir büyüme” ve “dijital reform” olarak ortaya koydu.

Bu iki faktörün, ülkenin turistik geleceğini belirleyecek olan unsurların başında geldiğine işaret eden Bakan, “Böylece Yunanistan’ın önümüzdeki yıllarda güvenli bir şekilde küresel turizmin zirvesinde kalmasını sağlayacağız.”dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.