Z Kuşağı Seyahatlerinde Nelere Önem Veriyor?

Sektörel Haberler 13 Temmuz, 10:24'de eklendi

Z Kuşağı Seyahatlerinde Nelere Önem Veriyor?


Booking.com, yeni nesil gezginlerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik en kapsamlı araştırmayı yayınladı. 16-24 yaş aralığındaki gençler olarak tanımlanan Z kuşağı, gelecekte parasını nereye harcayacak sorusunun yanıtları…

Hırsı Gezginler

Araştırmaya göre Z kuşağının on kişiden dördü (% 39) gelecek on yılda en az üç farklı kıtayı ziyaret etmeyi planlıyor. % 30’u farklı bir ülkede eğitim görmeyi veya yaşamayı hedefliyor. (% 34 kadın,% 26 erkek) Z kuşağı, gelecek on yılda seyahat ederken yeni bir şeyler öğrenerek becerilerini geliştirmek istiyor (% 33) Z kuşağının öğrenmek istediği yeni beceriler değil. Kendi ülkesinde seyahat ederek (% 55’i) ülkesi hakkında daha fazla bilgi edinmek.
Z kuşağı için bağımsızlık bir önceliktir. Gelecek on yılda Z kuşağının üçte biri (% 34) en az bir kez kendi başına seyahat etmeyi planlıyor. (% 36 kadın,% 32 erkek)
Z kuşağının yalnız başına seyahat etme tutkusu üçüncü sırada (% 33), seyahat ederken yalnız kalmayı tercih ettiklerini söyledi. (diğer tüm nüfus demografilerinden daha fazla) ve% 18 yalnız sırt çantasıyla yolculuk gezisini tercih ediyor.

Z kuşağının önümüzdeki 5 yıl içinde parasını harcamayı planladığı konu
Z kuşağı gezgini (%)

Seyahat etmek ve dünyayı görmek 65
Ev/mülk edinmek için ya da para biriktirmek 60
Yüksek eğitime / mesleki öğrenime yatırım yapmak 60
Emeklilik için para biriktirmek 51
Çevre dostu deneyimler veya ürünler için para harcamak 46
Düğün için tasarruf yapmak 42
Yeni teknoloji ürünler satın almak 33
Tasarım ayakkabı/kıyafet/aksesuar satın almak 33

Z Kuşağının Seyahatte Parasını Harcama Konusundaki Öncelikleri(%)

Spa / güzellik bakımı 21
Restoranda yemek yemek 32
Mobilya/ev eşyaları 38
Kıyafet/moda/ayakkabı 40
Teknoloji/cihazlar 42

* Booking.com bu araştırmayı 16 yaş ve üstü (% 25’i 16-24 yaşları arasında) 21.807 katılımcı arasından 29 pazarda (Avustralya, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya’dan 1.000 kişi dahil), Çin, Japonya, Brezilya, Hindistan, ABD, İngiltere ve Rusya, Endonezya, Kolombiya, Güney Kore, Yeni Zelanda, Tayland, Arjantin, Belçika, Kanada, Danimarka, Hong Kong, Hırvatistan, Tayvan, Meksika, Hollanda, İsveç’ten 600 , Singapur ve İsrail). Saha çalışması 1 – 16 Mayıs 2019 tarihleri arasında yaptı. Anket online olarak yapıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.