2019 VE SONRASINDA TURİZMDE CİDDİ YÜKSELİŞLER YAŞANACAK

Sektörel Haberler, slide, Turizm Röportajları 23 Kasım, 10:39'de eklendi

2019VE SONRASINDA TURİZMDE CİDDİ YÜKSELİŞLER YAŞANACAK

Dergimize önemli açıklamalarda bulunan Calista Luxury Resort Genel Müdürü Ali Kızıldağ son yıllarda 2019 yılı ve sonra ki yıllarda Türk turizminde ciddi yükselişlerin yaşanacağını söyledi. Kızıldağ, röportajda kış dönemini ve 2019 yılı ön görülerini bizlerle paylaştı.

Ali Bey, 2019 yılı için öngörüleriniz nelerdir?

2019 yılında 2018 yılının yüzde 15 ila 20 üzerine çıkacağımızı ön görüyorum. Siyasi ve politik anlamda ve komşu ülkeler anlamında çok sıkıntılı bir durum yaşamazsak 2018 yılının üzerinde gerçekleşecek.

Kış döneminde toplantı ve futbol turizmi ile oteller 12 ay açık kalabilmesi için yeterli değil. Bu anlamda kış dönemi için neler yapılmalı?

Yıllardan beri tartışılan bir konu bu. Turizmde sürdürülebilirlik çok önemli.  İstihdamın devam edebilmesi için otellerin 12 ay hizmet ve servis verebilecek işletmelere dönebilmeli. Futbol turizmi bunun bir ayağı sadece. Geçmiş yıllarda politik nedenlerden ötürü spor turizminde geriledik. 2018 bu anlamda da iyi bir yıl olarak devam ediyor. Sağlık turizmi de keza aynı şekilde. Turizmdeki her şey dünyadaki ilişkilerimizle ilgili o ilişkilerimiz normal ise turizmde her şey yolunda gidiyor. Normalleşme süreci Türk turizminin önünde ciddi atılımlara vesile olacak ve yeni yükselişlere gideceği yıllara doğru ilerleyecek.

Yeni Bakan ve yeni dönemle birlikte tanıtım çalışmalarında da değişim olacağı düşünülüyor. Siz bir profesyonel olarak bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Biz, POYD olarak Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy’u ziyaret ettik. Kendisiyle çok samimi ve sıcak bir toplantı gerçekleştirdik. Tanıtım ve diğer konularla ilgili çok olumlu görüşleri ve projeleri var. Çalışmaları olacak.  Bazı sorunlarımızın çok hızlı çözüleceğine inanıyoruz. Bizimde kendisine olan inancımız ve desteğimiz sonsuz. Tanıtım konusunda da bir takım alışılagelmiş yöntemler dışında artık dünyada trend olan kabul gören yöntemleri kullanacağımız konusundaki düşünceleri bizimle paylaştı. Biz de kendisiyle aynı düşüncedeyiz. Bu konuda da kendisinin çok farklı yöntemler ve mecralar kullanacağı konusunda müjdeler aldık. Umuyorum her şey çok güzel olacak ve bu konuda da her şey daha iyi olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.