24.3 C
Antalya
Cuma, Mayıs 20, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

2022’de dış turizm patlamaları yaşanır

Grand Hotel Ontur Çeşme Genel Müdürü ve ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı Gökçe Kesikçiler Buğday 2022 yılından çok umutlu olduklarını söyleyerek, “Dünya arenasındaki yerimizi yukarılara taşımak için atmamız gereken önemli adımlar var” dedi.

2022 yılının en önemli noktası ne olacak?

2022 yılından ümidimiz çok. Hem pandemi hem de ekonomik dalgalanmalar sebebiyle oldukça zor geçen bir 2020 ve 2021 yıllarından sonra 2022 yılında biz turizmciler olarak insanların odak noktasının seyahat özgürlüğü olduğunu düşünüyorum. Seyahat etmek demek yaşadığını hissetmek, gezmek, keşfetmek demek. O sebeple bu yıl pandeminin bitmesini ve özgürlüklerimizi tekrar kazanmayı ümit ediyorum.

Siz 2022 yılında neler hedefliyorsunuz?

Hedefimiz güzel ülkemizin turizm anlamında dünya klasmanında hak ettiği payı alması. İzmir ve Çeşme’de de biz ağırlıklı iç pazar turizmi ile yoğun çalışıyoruz. Bu sene beklentimiz bölgemizin dış pazar payını yükseltmek. Bu anlamda yeni uçuş destinasyonlarının açılması ve sosyal medya kanallarının efektif kullanılmasıyla bugün dünyanın bir ucundan kalkıp gelmiş (Örnek: Meksika’dan, Kaliforniya’dan) bir misafiri Çeşme’de tatil yaparken de görebiliyoruz. Bu anlamda pazarlamanın değiştiğini sosyal medyanın ciddi bir pozitif reklam gücü olduğunu görmek mümkün.

Otellere, sektöre ve yatırımcılara yönelik mesajlarınızı alabilir miyiz?

Türkiyemiz hizmet kalitesi, nitelikli yatak kapasitesi, eşsiz doğal güzellikleri, tarihi güzellikleri ve olağanüstü lezzetler sunan müthiş gastronomi macerası ile dünya klasmanında gerçekten eşsiz bir konumdadır. Her bir bölgesi, her bir şehri ayrı bir tarih, gizem, doğa ve lezzet sunar. Pazarlama anlamında bana göre çok yol kat ettik, ama halihazırda atmamız gereken önemli adımlar var. Öncelikle de değerlerimizin bilinci ile hareket edip güzelliklerimize sahip çıkmalı ve gurur duymalıyız . Bu Yıl İstanbul- Antalya, Bodrum, İzmir gibi destinasyon olmuş marka şehirlerimizde beklentinin çok üstünde bir dış turizm patlaması olacağını düşünüyorum, İç pazar tatil turizmi haricinde, İç pazar – Kültür turizmi bacağının da bu yıl hem sayı hem kalite olarak gelişmesini umuyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER