7 Avrupa Ülkesi Türkiye’ye Tatil Kısıtlamasını Kaldırmak İçin Harekete Geçti

slide 7 Ağustos, 13:57'de eklendi

7 Avrupa Ülkesi Türkiye’ye Tatil Kısıtlamasını Kaldırmak İçin Harekete Geçti

Almanya’nın Türkiye’deki 4 şehre dönük aldığı kararın ardından 7 Avrupa ülkesinin daha Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamasını kaldıracağı ifade edildi.

avrupa ülkesi

Almanya’nın ardından Avrupa ülkeleri de seyahat kısıtlamasını kaldırmak için harekete geçti.

Vatandaşlarının Türkiye’de tatillerini geçirme taleplerini dikkate alan ülkeler ise şu şekilde; Fransa, Hollanda, Belçika, Polonya, Macaristan, Çekya ve Slovakya. Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamalarının kaldırılması konusunda yeşil ışık yaktığı ifade edildi.

7 Avrupa  ülkesi İlk Etapta  İl İçin Kısıtlama Kalkacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, 7 Avrupa ülkesi daha Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamalarını başta Antalya ve Muğla olmak üzere Aydın ve İzmir için de kaldıracak. Söz konusu ülkelerin seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasına ilişkin yaptıkları çalışmalarda kendi vatandaşlarının tatillerini ülkemizde geçirme isteği göz önüne alınıyor. Türkiye’nin tatil bölgelerindeki vaka sayılarının azlığı ve sağlık altyapısının yeterince gelişmiş olması bu konudaki en büyük etken.

Konaklama Tesisleri Büyük Önem Gösteriyor

Sabah’tan Burak Çelik’in hazırladığı habere göre; Türkiye’nin dünya turizminde önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Türkiyesiz turizm olmayacağını dünya da Avrupa da biliyor. Rusya ve Ukrayna da bizim için çok büyük potansiyel taşıyor. Özellikle bu dönemde yaptığımız sertifikasyon çalışmamız dünyada ses getirdi. Bunu devam ettireceğiz. Şu anda turistik bölgelerde, konaklama alanlarında pandemiye karşı önlemleri denetlemek için muazzam bir mücadele yürütüyoruz. Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, belediyeler ve biz sıkı denetleme yapıyoruz. Konaklama tesisleri de büyük özen gösteriyor. Umarım kayıp ayları ağustosla birlikte büyük oranda telafi edeceğiz”. ifadelerine yer vermişti.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.