AB’den Şaşırtan Haber! Covid-19 Pasaportu Mu Geliyor? 

slide 27 Nisan, 15:29'de eklendi

AB’den Şaşırtan Haber! Covid-19 Pasaportu Mu Geliyor?

Avrupa Birliği’nden bir şaşırtan haber daha geldi. Covid-19’un tüm dünyaya hızla yayılmasının ardından Avrupa Birliği yeni arayışlar içine girdi. Alınan bilgilere göre, AB dönem başkanlığını yürüten Hırvatistan’dan dahiyane bir fikir geldi. Kulislerde Covid-19 pasaportunun çıkarılması konuşuluyor.

AB, Covid-19 Pasaportuna Sıcak Bakıyor

Turizm Ajansı’ndan alınan bilgilere göre;AB Dönem Başkanı Hırvatistan, COVID-19 pasaportunu tartışmaya açtı. Üye ülkeler teklife sıcak bakıyor. Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığını yürüten Hırvatistan, AB turizm bakanlarıyla salgının turizm sektörü üzerindeki etkileri konusunda bir video konferans düzenledi. Hırvatistan Turizm Bakanı Gari Cappelli, Avrupa Birliği’nin ortak bir seyahat protokolü ve bir çeşit “COVID-19 pasaportu” üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Video konferansla düzenlenen toplantıda, Covid-19 krizinin turizm üzerindeki yıkıcı mali etkisini azaltma yollarını araması için talepler sıralandı. İtalya, Yunanistan, İspanya, Portekiz, Fransa, Malta, Kıbrıs, Bulgaristan ve Romanya, Avrupa Komisyonuna turizmin sektörünü çok acil bir şekilde AB Kurtarma Planına dâhil etmesini istedi.

Tüm Dünya Ülkeleri Etkilendi

Covid-19’un tüm dünyada hızla yayılmasıyla birlikte ciddi can kayıpları yaşandı. Can kayıplarının yanı sıra maddi kayıplara da neden olan koronavirüs pek çok ülkenin ekonomik sıkıntı çekmesine de neden oldu. Turizmin en işlek yerlerinden olan AB ülkeleri de koronavirüs dolayısıyla sıkıntı çekmeye başladı.Devletler ekonomik sıkıntı yaşamaya başladı. Bunun üzerine çözüm arayışına giren bazı büyük devletler Covid-19 pasaportu olayını gündeme getirdi.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.