AHU AYSAL”A SINIF MİSAFİR NE İSTEDİĞİNİ İŞARET DİLİYLE DEĞİL,  KENDİ LİSANIYLA ANLATMAK İSTİYOR”

Hotel Les Ottomans İstanbul Yatırımcısı Ahu Aysal’a keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Yatırımcının gözünden turizm konulu röportajımızda Ahu hanım ile Türk Turizminin içinde bulunduğu durumu,yatırımcı olarak nasıl bir misyon üstlendiğini ve turizmin geleceğini konuştuk.

GM ÖZEL HABER

Bir yatırımcı olarak Türk turizminin içinde bulunduğu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türk Turizmi dediğimiz vakit şu anda gördüğümüz kadarıyla çok fazla eksiğimiz var. Var olan eksiklerimizi tamamladıktan, sonra A sınıfı tursitin bize gelmemesi için hiç sebep kalmayacaktır. En başta büyük eksiğimiz lisan bilmiyor olmamız.  Sektörümüzde lisan  çok büyük önem taşıyor.  Ülkemizi ziyaret eden  A sınıf turist kendi lisanıyla ne istediğini anlatmak ister, işaret diliyle anlaşmak istemez. Bu birinci faktör üzerinde önemle durulması gerekiyor. İkincisi Pahalı vererek turisti kandırmamamız gerekiyor. Gerektiği yerde talep edilmesi gerekiyor.

 Yatırımcı olarak oteliniz ile nasıl bir misyon üstlendiniz?

Feng Shui konseptine sahip “Les Ottomans Hotel”de paylaşmak üzere ; yaşam yolculuğunda ne zaman ve hangi durakta duracağımızı bilmeksizin ilerlerken, bu yolculuk sırasında keyifli olayların yanı sıra hoş olmayan olaylardan öğrendiklerimizden de faydalanmak misyonunu üstlendiğimi söyleyebilirim. Otelimde kendi çizgimle kaliteli ve düzgün bir turizm işletmecisi olduğuma inanıyorum. A sınıf turistleri ağırladığım otelimde, her zaman gelen misafirlerimize ülkemizin güzelliklerinden bahsederek onlar aracılığıyla turizm elçiliği görevimi başarıyla yaptığıma inanıyorum.

Son yıllardaki gelişmeler sizi nasıl etkiledi?

Son yıllarda global dünyada yaşanan gelişmeler ve değişmeler herkesi etkilediği gibi bizi ve sektörümüzü de etkiliyor. Ama ben asla kalite standartlarımdan ödün vermeden işimde en iyiyi yapmaya gayret ediyorum. Gelecekte Türk turizmimizi daha iyi yerlere taşımak için tüm çabamı harcıyor  ve  tüm özverimizle çalışıyorum.

Turizmin geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz?

Ülkemiz’de her şeyimiz inanılmaz güzel. Kültrümüzün, doğamızın, mevsimlerin, servisimizin,  çalışkanlığımız, bunların hepsi harika. O kadar çok gidecek yerimiz var ki …Türkiye dediğimiz vakit sadece istanbul Bodrum Çeşme’yle bitmiyor bu iş.Her köşesi dağı, gölü her tarafı birbirinden güzel. Tesislerimiz Avrupa’da,  Amerika’da olanlardan çok daha güzel ve daha iyi hizmet veriyor. İşletmeler üzerinde durmamız gereken detaylar var . Bunların haricinde benim için çok büyük bir destinasyon Türkiye.

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Harun 18 Eylül 2017

Biraz fazla “ben” içeriyor röportaj. Otelcilik de ben yerine bizi ne kadar fazla kullanabilirsek ancak o zaman daha başarılı oluruz.