Alman Vatandaşlarına Müjde!

slide 3 Nisan, 16:50'de eklendi

Alman Vatandaşlarına Müjde!

Almanya hükümeti tarihinin en büyük olayını yaşamaya hazırlanıyor. Koronavirüs nedeniyle olumsuz etkilenen Alman vatandaşlarına müjde gecikmedi.

En Büyük Tahliye Operasyonu

Almanya tarihinin en büyük tahliye operasyonunu gerçekleştirecek. Almanya, yurt dışında bulunan Alman 160 bin vatandaşını ülkeye geri getirecek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeni ile birçok ülke de uçuşlar askıya alındı. Virüsün hızla artmasına karşın alınan bu tedbirin sonrasında, birçok turist yabancı ülkelerde mahsur kaldı. Bun olaydan en fazla etkilenen ülkelerden biri de Almanya oldu. Bu sebeple Almanya, tarihinde bir ilki gerçekleştirecek. Almanya en büyük tahliye operasyonunu başlatmaya karar verdi. Almanya, yurt dışında bulunan ve uçuş yasakları nedeni ile ülkesine dönemeyen vatandaşlarının imdadına koştu. Almanya, 160 bin Alman vatandaşı için önemli bir adım attı. Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı’ndan konu ile ilgili açıklama gecikmedi. Bakanlık, yaptığı açıklamada seyahat yasağı yüzünden bulundukları ülkelerde mahsur kalan vatandaşları için hava köprüsü kullanılarak Almanya’ya getirileceğini açıkladı.

Dışişleri Bakan Müsteşarı Antje Leendentse: “Tahliye operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada tahliye için 110 uçak hazırladık. Bütçeden 50 milyon Euro ödenek aldık. Müsteşar, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan vatandaşlarına büyükelçilik, konsolosluklar ve tur operatörleri aracılığı ile ulaşacağız. Tahliye operasyonunda Alman vatandaşları ve diğer AB ülkesi vatandaşlarını belirli noktalara toplayarak tahliyeyi organize ediyoruz.

Tahliye operasyonu için bakanlıkta üç vardiya şeklinde 150 memur çalışıyor.

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.