ALMANYA’DA SON DAKİKA REZERVASYONLARINDA TÜRKİYE ÖNDE

Güncel, Sektörel Haberler, slide 11 Eylül, 09:49'de eklendi

Almanya’da Son Dakika Rezervasyonlarında Türkiye Ve Antalya Önde

Almanya’da son dakika rezervasyonlarında Türkiye ve Antyalya’nın önce olduğu açıklandı. Türk turizm sektörünün bu yıl ki performansı Alman turizm profesyonellerine göre oldukça iyi.  Türkiye ve Antalya şimdiye kadar yapılan son dakika rezervasyonlarında çok yüksek ve yoğun talep görüyor ve önümüzdeki dönemlere yönelik daha yüksek talep beklentisi var.

Bu yılın ilk yedi ayında 2.3 milyon Alman, bir önceki yıla göre yüzde 20 artışla Türkiye’yi ziyaret etti.  Antalya’da bu oran % 31 oranında gerçekleşti.

Son dakika rezervasyonları ve kış dönemine yönelik  değerlendirme yapan Dr. Erkan YAĞCI; ” Almanya’da son dakika rezervasyonlarında son yıllarda büyük artışlar gösterdi . Dünya genelinde  gelişen farklı olaylar, Almanların tatil alışkanlıklarını da büyük oranda etkiledi. Son dakika rezervasyonlarda meydana gelen büyümede, sosyal değişkenler ve ekonomik kaygıların oranı oldukça yüksek.Kış rezervasyonlarına yönelik büyük tur operatörlerinden alınan veriler, kış döneminde mevcut talep artışının süreceği yönünde.” dedi

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.