ALMANYA’DA, TÜRKİYE KIŞ SATIŞLARINDA YÜZDE 8 ARTIŞ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 19 Ekim, 12:13'de eklendi

Almanya’da,Türkiye Kış Satışlarında Yüzde 8 Artış Yaşanıyor

almanyada

Araştırma kuruluşu Gfk’nin verilerine göre, Almanya’dan kış döneminde Türkiye’ye gelmek üzere rezervasyon yapanlar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 artış gösterdi.

Alman Seyahat Endüstrisi Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, yaz döneminde Türkiye satışlarının geçen yıla göre ciddi artış gösterdiğini, artışın kış rezervasyonlarında da görüldüğünü söyledi.

DRV’nin Calabria’daki konferansında konuşan Norbert Fiebig, Türkiye, Tunus, Mısır ve Yunanistan için geçen yıla göre daha yüksek rezervasyonlar yapıldığını belirtti. Türkiye’ye yönelik kış satışlarının da artarak devam ettiğini vurguladı.

Fiebig, Almanya’da Türkiye için 2018 yaz satışlarının geçen yıla göre yüzde 60 artış gösterdiğini, Tunus’taki artışın yüzde 80 Yunanistan’ın yüzde 20 olarak gerçekleştiğini ifade etti. İspanya satışlarının ise tek haneli de olsa düştüğünü, bunun, otelcilerin fiyat politikalarından kaynaklandığını söyledi.

Fiebig, DRV pazar Araştırma Komitesi verilerine göre, büyük tur operatörlerinin geçen yıla göre daha çok büyüdüğünün görüldüğünü vurguladı.

 

MISIR’IN AÇILMASIYLA TÜRKİYE’DE RUS PAZARI 2019’DA NASIL ŞEKİLLENİR ?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ‘Mısır’a dönük charter yasağını kaldıracağız’ demesiyle tüm Türk turizmcilerde ilk akla gelen soru Bu durum bizi nasıl etkiler oldu?  İşte profesyonellerin sorusunun yanıtı!

Mısır’ın açılmasıyla Türk turizm sektörünün Rus pazarından olumsuz etkileneceği  konuşulmaya başlananlar arasında. Mısır’ın açılmasıyla 2018 yazında Türk otelciler ile Rus tur operatörleri arasında yaşanan fiyat ve kontenjan çekişmesi, 2019 yılı ile  son bulacak. Rusya’nın Mısır’a dönük charter yasağını kaldıracağını açıklaması, Rus tur operatörleri tarafından  oldukça olumlu karşılandı. Mısır’ın açılmasının özellikle ön ve arka sezonda Türkiye’ye yönelik rezervasyon taleplerinin azalmasına yol açacağı yapılan açıklamalar arasında…

 ”TÜRKİYE TALEBİ AZALACAK”

Sputnik’e konuşan Rus tur operatörü İntourist’in CEO’su Sergey Tolçin, Mısır ile Rusya arasındaki charter uçuşların yıl sonuna kadar açılmasının 2019’un nisan ve mayıs aylarında Türkiye’ye yönelik rezervasyon taleplerinin azalmasına yol açacağını bildirdi

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.