Anex’in Azur Air Uçuşları Durdurulabilir!

slide 8 Kasım, 09:38'de eklendi

Anex’in Azur Air Uçuşları Durdurulabilir!

Rusya Federal Hava Taşımacılığı kuruluşu (ROSAVİA), uçaklarda güvenlikle ilgili belirlenen eksiklerin giderilmemesi halinde uçuşların durdurulacağı uyarısında bulundu…

Anex'in Azur Air Uçuşları Durdurulabilir!

Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anex’in havayolu şirketi Azur Air uçakları, güvenlik  noktasında eksikleri olduğu gerekçesiyle yeniden gündeme geldi.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Örgütü’nden yapılan açıklamada, yapılan denetimlerde Azur Air uçaklarında güvenlik açısından eksiklikler olduğu belirtildi. Gerekli önlemlerin zamanında alınmaması durumunda uçuşlara sınırlama getirileceği duyuruldu.

Konuyla ilgili olarak TASS Ajansı’na yapılan açıklamada saptanan eksikliklerin 22 Kasım’dan önce giderilmesi istendiği, bunun yapılmaması halinde, Azur Air  uçaklarına uçuş kısıtlaması getirileceği belirtiliyor.

Açıklamada kısıtlamaların havayolunun uçuş sertifikasının iptaline kadar gidebileceğine işaret ediliyor.

Açıklamada Azur Air ile ilgili denetimlerde; havayolu şirketinin komuta ve yönetim ekibinin faaliyetlerinden uçuş güvenliğini etkileyen eksikliklere, organizasyon ve yönetim sistemi yanında hizmet kalite ve pilotların periyodik eğitimine kadar birçok konuda eksiklikler saptandığı bildiriliyor.

Ayrıca nisan ayında, yapılan denetimlerde Azur Air’deki ikinci el uçakların tescilli olduğu ülkeler konusunda  Azur Air ve Nordwind uçaklarına belli kısıtlamalar getirildiği, bu arada  Şubat 2018’de Rostourism’in Anex’e turlarının Azur Air uçuşu ile yapmaması konusunda uyarıda bulunulup bazı kısıtlamalar getirildiği hatırlatılıyor.

Azur Air: Gerekli önlemler alınacak

Bu arada Azur Air de konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Rusya Federal Hava Taşımacılığı Örgütü’nün (ROSAVİA) saptadığı eksikliklerin belirtilen süre içinde giderileceği belirtildi. “Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’nın tavsiyelerinin uyulacağı, uçuş programlarının eksiksiz biçimde  gerçekleştirileceği” belirtiliyor. /turizmgazetesi

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.