ANEX’İN HAVAYOLU AZUR AİR ALMANYA SEFERLERİNİ DURDURDU

Güncel, Sektörel Haberler, slide 28 Eylül, 11:07'de eklendi

ANEX’İN HAVAYOLU AZUR AİR ALMANYA SEFERLERİNİ DURDURDU

Azur Air, bir yıl önce büyük iddia ve beklentilerle girdiği Almanya pazarında umduğunu bulamadı. Finansal sıkıntıyı aşamayan şirket uçuş operasyonunu durdurdu.

azur air

Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anex Tur’un havayolu şirketi Azur Air Almanya faaliyetlerini durdurdu.

Azur Air Almanya başkanları Alper Altun ve Cengiz Armutlu, 26 Eylül Çarşamba günü çalışanlarına yazılı bir açıklama yaptı.yetkililer, “Maalesef, operasyonu ekonomik açıdan istikrarlı bir zemin üzerinde kurmayı başaramadık” diye ifade etti.

Yeni bir yatırımcı bulmayan hava yolu, çözümü kapanmakta buldu. Şirket ay sonuna kadar çalışanların iş sözleşmelerini feshedeceğini de bildirdi.

Konuyla ilgili olarak Fvw dergisindeki haberde yüksek sayıdaki gecikmeler ve uçuş iptalleri nedeniyle Azur Air’in kayıplarının arttığı, şirketin ana müşterisi durumundaki Anex Tour’un stabil olmayan uçuşları daha fazla sürdürmeyeceğinin anlaşılması üzerine bu kararın verildiği belirtiliyor.

Uçuşlara 2017 ‘de başlamıştı

Hava yolu Almanya, uçuş operasyonlarına Temmuz 2017’de başlamıştı. Şirket bir süreden beri yaşadığı mali sıkıntı nedeniyle elindeki uçakların bir bölümünü çıkardıktan sonra eylül ayında kalan 737 uçağını da Onur Air’e kiralamıştı.

YOLCU UÇAĞI DENİZE İNİŞ YAPTI

Pohnpei Adası’ndan havalanıp Yeni Gine’nin başkenti Port Moresby’ye doğru giden Air Niugini’ye ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı denize iniş yaptı. Uçak Mikronezya’nın Chuuk bölgesindeki Weno Havalimanı yakınında henüz bilinemeyen bir nedenle denize indi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.