Antalya Havalimanı 1 Buçuk Milyon Turist Sayısını Aştı

slide 9 Eylül, 13:13'de eklendi

Antalya Havalimanı 1 Buçuk Milyon Sayısını Aştı

 

uçuş

Son verilere göre Antalya Havalimanı’na 32 ülke ve 121 şehirden direkt uçuş olduğunu belirten Deniz Varol, son bir haftada direkt uçuş gerçekleşen yeni ülkeler ve şehirlerin Özbekistan-Taşkent ve Bulgaristan-Varna olduğunu söyledi.

Letonya’da Başlayacak

Önümüzdeki günlerde Letonya’dan da uçuşların başlayacağını açıklayan Varol, pandemiyle birlikte özellikle neredeyse sıfır olan operasyonlarda, temmuz ayından itibaren ciddi bir değişim olduğunu kaydetti.

Varol, “Temmuz ayından itibaren 1,2 milyona yakın turist Antalya’ya giriş yaptı ve yoğun pandemi döneminde bu rakamlara ulaşmak ciddi bir başarının göstergesi. Havalimanı test merkezinde 1 Temmuz’dan bu yana 38 binden fazla yolcuya test uygulandı ve bu konuya ne kadar ciddi önem verdimizi gösteriyor” dedi.

 

32 ülkeden turist geliyor ve bu da bize ne kadar güvendiklerini gösteriyor. Eylül ayının ilk haftası toplamda 220 bin yolcu gelmiş. Ağustosta bunun yarısından biraz fazla. Bu, gün geçtikçe turistlerin bize güvenini daha çok artırdığını gösteriyor” şekilinde konuştu.

 

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

 

Türkiye ile Özbekistan arasında yeni tip koronavirüs (Covid-19)

salgını nedeni ile durdurulan tarifeli uçak seferleri bugün yeniden başlıyor.

İki ülke arasında pandemi nedeniyle durdurulan tarifeli yolcu seferlerinin yeniden başlatılması amacı ile

Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Özbekistan Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinin 24 Ağustos’ta yaptıkları görüşmelerde 2 Eylül’de

uçuşların açılması kararı alındı. Havalimanlarının ve hava yolu şirketlerinin uyması gereken kurallara yönelik olarak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan mevzuatlar hakkında Özbekistanlı yetkililere bilgi verilerek uçuşların 2 Eylül itibaren tekrar açılması için mutabakat sağlandı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.