Antalya Rakiplerini Solladı

slide 24 Eylül, 17:03'de eklendi

Antalya Rakiplerini Solladı

Türkiye’nin turizmdeki amiral gemisi Antalya, 1-22 Eylül döneminde rakipleri Mayorka, Girit, Rodos’a gelen turistlerin toplamı kadar misafire ev sahipliği yaptı.  Antalya, bu yıl Akdeniz’deki turizm bölgeleri arasında en fazla turist ağırlayan destinasyon oldu.

 

rakiplerini

22 Eylül itibariyle 2 milyondan fazla turist ile rakiplerini solladı

Dünyanın en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Antalya, turizmde geçen sene en iyi yılını yaşadı ve 2020 için 18 milyon turist hedefiyle sezona başladı. Ancak dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle turizm sezonuna geç başlayan kent, 10 Ağustos’ta Rusya’dan direkt uçuşların başlamasıyla hareketlendi. Yılbaşından 22 Eylül’e kadar 170 ülkeden 2 milyondan fazla yabancı turistin tatil için tercih ettiği kent olan Antalya, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonunda başlatılan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” ile salgın sürecinde “sağlıklı ve keyifli” tatilin yeri oldu.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

 

 

 

 

ATF’den Fark Yaratacak Teknoloji

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Antalya Turizm Fuarı, 26-27 Ekim 2020 tarihinde en önemli kaynak pazarların paydaşları ile turizm endüstrisini bir araya getirmek.

üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

ATF, Türkiye’de ilk ve tek olacak 360 derece turizm fuar konseptiyle fuarcılık alanındaki iddiasını ortaya koyacak.

Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral konuyla ilgili detayları şu cümlelerle aktarıyor: “ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. Daha önce de bildirdiğimiz gibi ATF tarihinden 1 ay önce kullanıma açacağı uygulama ile ziyaretçi profesyonel seyahat acenteleri katılımcılar  7/24 iletişime geçebilecek, randevular oluşturabilecek ve temas kurabilme imkanı bulacak. Bunu da anında 4 dilde tercüme ile birebir ve toplu iletişim ile yapılabilecek. Aplikasyonumuz ile çığır açacağımızın garantisini veriyoruz. Yine sadece ATF- Antalya Turizm Fuarı’na ait bir hizmet olacak olan bu uygulama ile organisazyonumuz ile gelen acentelerden iletişime geçemediğiniz kalmayacak.” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.