Antalya Turizmi Ne Kadar Kayıp Yaşayacak? İşte Cevabı

slide 13 Temmuz, 09:20'de eklendi

Antalya Turizmi Ne Kadar Kayıp Yaşayacak? İşte Cevabı

Antalya’nın yıl sonunda ne kadar kayıp yaşayacağını ATSO Başkanı Davut Çetin açıkladı. En olumlu ve en olumsuz koşullarda kayıp ne olur işte cevabı!


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya turizminin bu yıl iyi senaryoya göre yüzde 60, kötü senaryoya göre ise yüzde 80 kayıp yaşayacağını açıkladı.

Yıl sonunda yüzde 64 ile 79 Daralma 

Finans Derneği’nin üzenlediği video-konferansa katılan Davut Çetin, mayıs ayında üniversiteden akademiyenlerin simülasyon hazırladığını, buna göre iyimser ve kötümser senaryolar oluşturulduğunu hatırlattı. Çetin, ‘’Dış turizmde üçüncü çeyrekte iyimser senaryoya göre yüzde 60, kötümse senaryoya göre ise yüzde 80 düşüş öngörüldü.

Modele yıllık etki olarak bakıldığında turizmde iyimser rakamlarla yüzde 64, kötümser rakamlarla is yüzde 79 azalma öngörülüyor. İç turizm daha ılımlı olduğu için, turizm talebindeki daralma yüzde iyimser senaryoya göre yüzde 52, kötümser senaryoya göre ise yüzde 67 oluyor. Pandemi Antalya hasılasını iyimser senaryoya göre yüzde 16.5, kötümse senryoya göre ise yüzde 23.6 daraltmaktadır.’’ ifadelerini kullandı.

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.