32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

ATF & Hellootel Forumu otelcilere ilaç gibi geldi

Nar Hotel İşletme Sahibi Cansın Efir, Kemer’deki 2022 sezonu ve Kemer bölgesine katkı sunan ATF & Hellootel Uluslarası Acenteler Formu 2022 hakkında görüşlerini bizlerle paylaştı. Formun Kemer’de doğru bir tarihte düzenlendiğini ve turizmcilere ilaç gibi geldiğini ifade etti.

Sabriye ÇAY – ÖZEL HABER

Sezon hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?

“2022 yılında her şeyin normal seyrinde gitmesi halinde çok iyi geçeceğini hatta 2019 senesindeki başarıyı elde edeceğimizi düşünüyordum. Ancak yaşanan son olaylar Turizmin pamuk ipliğine bağlı olduğunu hepimize gösterdi. Rusya-Ukrayna savaşının gölgesinde bir yaz sezonuna daha hazırlandık. Turizm hareketlerini ne ölçüde etkileneceği ise hala bir belirsizlik bulutu. Birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösteren Turizm sektörü, aynı zamanda Türkiye’nin uluslararası ilişkilerdeki doğru stratejisi ile de olumlu etkilenmesi en büyük dileğim.

2022’de kayıplarımızı bir nebze telafi edeceğimize dair inancımız hala devam etmekte. Büyük umutlarla hazırlandığımız 2022 sezonunda Rusya ve Beyaz Rusya’dan gelişlerde büyük düşüşler yaşandığı çok açık .Ukrayna ise ancak sığınmak amacı ile Ülkemizde bulunuyor. Rusya’dan Türkiye’ye planlanan uçuş sayılarındaki ve uçuş şehirlerindeki artış çok büyük önemlilik arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İranlı turistler Van otellerini doldurdu

Rus turistin bölgemize gelmesi ancak bu operasyonun gerçekleşmesine bağlı olarak değişeceği kanaatindeyim. Türkiye hizmet kalitesi yüksek bir ülke. Otellerimiz hala çok seviliyor. Ülkemizin turizm olanakları çok geniş ve zengin. Antalya dünya cenneti, Kemer Rus Turistlerin severek tercih ettiği ilkler arasında Otelimizin güçlü bir geri dönüş talebi var, bu anlamda sağlam bir şansımız bulunmaktadır. 2021 ve öncesinde sergilemiş olduğumuz “misafir ağırlama politikamız” çok iyi geri dönüşlerle devam etmektedir. Müşterilerimizin Otelimize karşı gösterdiği memnuniyet günden güne artmaktadır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İranlı turistler Van otellerini doldurdu

ATF & HELLOOTEL 2022 ULUSLARARASI ACENTELER FORMU BÜYÜK ÖNEME TAŞIDI

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ATF ve Hellootel 2022 Uluslararası Acenteciler Formu bu sene özellikle çok büyük bir öneme sahip oldu. Birlikte çalıştığımız Tur operatörleri satış politikalarını değiştirmek zorunda kaldılar. Bunun sebebi de uçak sayılarının kısıtlı olması. Mevcut uçaklarla Rusya’dan ve Beyaz Rusya’dan beklenenden çok daha az turist gelmesi ile birlikte, olumsuz yönde etkilenen Tur Operatörleri, rezervasyonlarını tek yetkili oldukları otellere veya ön ödeme yaptıkları otellere yönlendirdiler. Aynı zamanda uçak biletlerinde çok büyük farklılıklar var.Hal böyle olunca bizi tercih eden müşterlerin bizlere ulaşması adeta imkansız hale geldi ve rezervasyonlar bıçak gibi kesildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tatil ile oteller doldu: Ruslar yer bulamıyor

İşte tam bu noktada ATF ve Hellootel 2022 Uluslararası Acentacılar Formu ilaç gibi geldi. Fuara katılan acentacılara sıkıntımızı dile getirdik. Tesisimizi tanıttık. Bu sene ayakta kalabilmenin tek yolunun “son müşteriye kadar direk ulaşmak” olduğu yönünde hemfikir olduk. Hellootel üzerinden Online satış yapabileceklerini anlattık. Bu satış politikası ile birlikte her iki tarafında bundan kar edeceğini konuştuk. Zor geçen 2022 turizm sezonunda, Hellootel ile olan işbirliğimizle sevindirici bir ivme yakalayacağımıza inanıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Temmuz ayında oteller yüzde 100 doluluğa ulaşacak
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER