24.3 C
Antalya
Cuma, Haziran 18, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

ATMACA: “ SEKTÖR ADINA ELİMİZDEN GELEN BÜTÜN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ!”

13838116_1476980272328045_454963571_o

Turizm sektörünün Duayen ismi POYD (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ) Yönetim Kurulu Üyesi,KETAV ( Kemer Yöresi Tanıtma Vakfı ) Başkan Yardımcısı ve Sherwood Club Kemer Genel Müdürü Ülkay Atmaca  sektördeki ve otelindeki son durumu turizm yazarı Halil Öncü’ye değerlendirdi.

 

Her şeye rağmen gelecekten umutlu olduklarını ve iyi şeyler olmasını umut ettiklerini ifade eden Atmaca, son dönemin en güzel haberinin Antalya-Moskova TK212 no’lu uçağın başlaması olduğunu söyledi. Atmaca yaptığı açıklamasında, “İnşallah iyi şeyler olacak. İyi şeyler olması için mücadeleye devam ediyoruz. Güzel haber Antalya-Moskova TK212 no’lu uçağın başlaması oldu. İnşallah bu uçuşlar Charterlara da yansır. Charterlar da gelmeye başlayacak. Kamu personellerinin tatilleri ile ilgili düzelmeler olacağını da düşünüyorum. En azından sezonun geri kalan kısmında tüm geçirmiş olduğumuz olumuz gelişmeler terör, darbe girişimi her ne olursa olsun Türkiye’nin demokrasinin kazandığını düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de en azından sezon sonuna kadar ülkemizde daha iyi turizm yapabilmek adına elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz” dedi.

Son dönem yüksek ayıda bir iptal yaşamadıklarını da sözlerine ekleyen Ülkay Atmaca, “ Biz son dönem çok fazla iptal yaşamadık. Birkaç yerli turist görevi gereği izini iptal oldu. Şu anda Ukrayna, Rus , Türk ve Avrupa pazarı olmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. %70 dolayında bir doluluğumuz var. Bunu da arttırmak için çabamız devam ediyor”

Cennet gibi vatanımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor!

Önemli olanın öncelikle ülkemizin kıymetini bilmek olduğunu da ifade eden Ülkay Atmaca, “ İşimiz profesyonellik ve turizm. Ama her şeyden önce bir şey var. Bu ülke bu vatan var. Cennet gibi vatanımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Dünyanın her yerini gezdim gördüm ama böyle bir ülke böyle bir coğrafya yok.  Canım kadar sevdiğim bu ülkeye sahip çıkmamız gerekiyor. Turizm, diğer ekonomik konular ve diğer tüm olumsuzluklar çözülebilir ama, öncelikle Atatürk’ün kurduğu büyük cumhuriyete hep beraber sahip çıkmalıyız. Siyasi görüşler, siyasi çıkarlar adını ne koyarsanız koyun hepsini bir kenara bırakalım vatanımıza sahip çıkalım” diye konuştu.

Halil ÖNCÜ-KEMER

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER