AYHAN ÇAKICI ROYAL SEGİNUS’TAN AYRILDI

Sektörel Haberler, slide 6 Aralık, 12:09'de eklendi

AYHAN ÇAKICI ROYAL SEGİNUS’TAN AYRILDI

Ayhan Çakıcı, Stone Hotels’e ait Royal Seginus Hotel Lara’nın Genel Müdürlük görevinden ayrıldı.

Ayhan Çakıcı,  basına şu açıklamayı yaptı ; “2018 Ocak ayı itibari ile,  gururla Genel Müdürlük görevinini yürüttüğüm. Antalya’nın  yeni e özel oteli olan Royal Seginus’tan Kasım ayı itibari ile ayrıldım.

Tüm yıl boyunca , vermiş oldukları destek için, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ramazan Taş bey ve Tüm Yönetim Kurulu Üyelerine,  kıymetli Departman Müdürlerim ve tüm Mesai Arkadaşlarıma, ,İş Ortaklarımıza, Acentelere, Tour Operatörlerine ve Tedarikçi Firmalara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Çok güzel bir Turizm sezonunun geride kaldığı şu aylarda, 2019 yılında başta Antalya olmak üzere. tüm Türk Turizmi için son derece memnuniyet verici  geçmesini diliyorum.”

BAKAN ERSOY: TURİZM GENERALLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, MEB ile bakanlık arasında başlatılan yeni çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Ersoy açıklamasında; ‘’Geleceğin turizm generallerini yetiştiriyoruz’’ açıklamasını yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Habertürk Gazetesi’nden Çetiner Çetin’e açıklamalar yaptı.

TURİZM GELİRİNDE İLK 5 HEDEFLENİYOR

Mehmet Nuri Ersoy,  Turizmde yeni bir dönem başladığına işaret etti. Ersoy, global hava şirketinin büyüme stratejisinin ve yeni oluşturulacak Turizm Fonu’nun doğru kullanımı ile artık turist sayısından ziyade turizm gelirlerinin ön plana çıkarılacağını söyledi.

Yeni hedefin turizm gelirlerinde dünyada ilk beşe girmek. Ersoy, global hava yolu şirketinin büyüme hedefi ve fonların eş zamanlı kullanımının kültür ve turizm faaliyetlerine büyük katkı sağlayacağının altını çizdi.

 Geleceğin Turizm Generallerini Yetiştiriyoruz

Bakan Ersoy; Turizm sektöründe, alt yapı boşluğunun en önemli sıkıntısının insan kaynağı olduğunu vurguladı. Bakan Ersoy, şu sözlerle durumu açıkladı. “Çoğu öğrenci yüksek puanlı bölümlere yerleşemediği için turizm fakültelerini tercih ediyor. Onların da yüzde 90’ı diploma için bu okullara gidiyor. Kısır döngü burada başlıyor. Turizm istihdam odaklı bir alan olduğunu kavramalıyız. Bu konuda MEB ile birlikte önemli çalışmalar yapıyoruz. Meslek lisesinden mezun olan öğrencilerin üniversite okumayacak. Oradan mezun olan üç lisan bilerek mezun olacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.