BAĞLIKAYA “TÜRKİYE’NİN DÜNYA İLE REKABETİNDE EN GÜÇLÜ ALANI TURİZM”

Sektörel Haberler, slide 5 Aralık, 15:40'de eklendi

BAĞLIKAYA “TÜRKİYE’NİN DÜNYA İLE REKABETİNDE EN GÜÇLÜ ALANI TURİZM”

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye’nin Turizm Potansiyeli” başlıklı Batı Platformu’na katıldı. Türk turizminin dünya ile rekebette en güçlü alanının turizm olduğunu vurguladı.

TURSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Batı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen ‘Türkiye’nin Turizm Potansiyeli’ başlıklı Batı Platformu’na konuk oldu. Bağlıkaya, dünya ile rekabette en güçlü alanın turizm olduğuna vurgu yaptı.

Ayrıca her alandan farklı olarak turizmin ayrı bir gücü olduğunun altını çizdi. Çok sayıda ürünümüz var.  Bu açıdan Türkiye çok önemli. Gerekli, tanıtımlar yapıldığı takdirde turizmimiz daha da güçlenecektir.” şeklinde konuşma gerçekleştirdi.

 “ İyi Tanıtım, tanıtım, tanıtım…

Konuşmasının devamında Bağlıkaya, turizmin dünyada en hızlı gelişen sektörlerden biri olduğunu söyledi. Bağlıkaya, “Ülke ekonomisine turizm sayesinde yapılan katkılardan bahsetti. ç Ama yürütülen tanıtım kampanyalarının iyileştirilmesi gerektiğini ifade etti. Göbeklitepe’de tarih yeniden yazıldığını ve  kazıların tüm  hızıyla devam etiğine işaret etti. Kazıların Urfa’ya kadar gidilebileceğini, ama tanıtım eksikliği olduğunun altını çizdi. 2019‘da 1 milyona yakın turist bekliyoruz, bu nedenle bölgede otel yapım çalışmalarının başladığını” ifade etti.

TÜRKİYE’NİN AVRUPA HAVA TRAFİĞİNDEKİ PAYI YÜZDE 14,24’E ULAŞTI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, twitter hesabından kasım ayına ait trafik sonuçlarını açıkladı. Ocak, ”Kasım ayında Türkiye yüzde 14,24 payla Avrupa hava sahasında hizmet verdiği en yüksek trafik oranına ulaştı” belirtti. Kasım ayında tarifeli uçuşlarda İstanbul 3’üncü, tarifesiz uçuşlarda ise Antalya ikinci sırada olduğu açıklandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.