Bayramda Tatil Tercihi Tekne Oldu!

slide 21 Temmuz, 11:36'de eklendi

Bayramda Tatil Tercihi Tekne Oldu!

Türkiye’nin online tekne kiralama platformu viravira.co, Kurban Bayramı öncesinde tatil verilerini açıkladı. viravira.co verilerine göre Kurban Bayramı sezonunda tekne tatiline olan ilgi geçen yıla oranla yüzde 100’den fazla artış gösterdi.

Tatil rezervasyonları yaklaşan Kurban Bayramı’yla birlikte hareketlendi. Koronavirüs süresince hem yurt dışına yönelik seyahat kısıtlamaları hem de hijyen endişeleri birçok kişiyi alternatif tatil seçeneklerine yönlendirdi. Bu yıl 31 Temmuz – 03 Ağustos tarihlerine denk gelen Kurban Bayramı’nda tatilciler kalabalık oteller yerine daha steril buldukları tekne tatilini tercih ediyor. viravira.co verilerine göre, Kurban Bayramı‘nda tekne tatiline olan ilgi geçen yıla oranla yüzde 100’den fazla artış gösterdi.

 Konuyla ilgili konuşan viravira.co CEO’su Baran Yıldırım, “Koronavirüs salgını nedeniyle geleneksel tatil anlayışı tamamen değişmiş durumda. Yapmış olduğumuz anket ve gelen müşteri talepleri sonucunda, salgın sonrasında kullanıcıların klasik tatil alternatifleri yerine, daha korunaklı ve tanıdığı bildiği kişilerin bulunduğu tekne tatilini tercih ettiğini görüyoruz. Bayram tatiline yönelik rezervasyonların yoğunlaştığı son dönemde tekne turizmine olan ilgi daha da artış kaydetti ve bu ilgi  başta kullanıcı sayımız olmak üzere tüm performans göstergelerimize yansıyor. 2016’da kurulduğumuz günden 2020 Mayıs ayı sonuna kadar olan dönemde açılan kullanıcı hesabının hemen hemen yarısı kadar haziran ayı içerisinde yeni kullanıcı kazanımımız oldu. Temmuz ayı trafiğimiz ile yeni kullanıcı kazanımımız daha da iyi gidiyor. Ağustos ayı için ise teknelerin yüzde 90 oranında dolduğunu görüyoruz. Özellikle uygun fiyatlı 4-12 kişilik guletler tamamen dolmuş durumda” dedi.

Kesinti olmaksızın iptal hakkı

 Esnek rezervasyon imkanlarıyla ilgili de konuşan Yıldırım, “Salgın sonrasında aldığımız birçok önlem oldu. Bunlardan belki de en önemlisi kullanıcılarımıza sunmaya başladığımız STRESSİZ COVID-19 İPTAL PAKETİ. Bu paket ile misafirlerimiz yapmış oldukları rezervasyonları check-in tarihinden 30 gün öncesine kadar kesinti olmaksızın iptal edebiliyor. Seyahat ya da sokağa çıkma kısıtlaması gibi mücbir sebepler devreye girerse son anda dahi misafirlerimizin tatillerini iptal etme hakları oluyor” dedi.

“İstediğiniz rotayı belirlemek elinizde”

 Tekne tatilinin avantajları hakkında da konuşan Yıldırım, “Ülke olarak çok şanslıyız, bir yarımada üzerinde yaşıyoruz. Karadan ulaşılamayan çok güzel koylarımız, yat turizmine uygun bölgelerimiz var. Kaptanla birlikte istediğiniz gibi rotayı belirleyip bu özel yerleri görme şansı elde ediyorsunuz. Teknede herkesten uzak, sadece tanıdığınız kişilerle birlikte tatil yapmak şu an şüphesiz en büyük avantaj. Teknede temiz ve sağlıklı yiyecekler tüketiyorsunuz. Teknede tatil yapmanın bir diğer avantajı ise rahatlık. Birkaç parça eşya ile bugün ne giysem derdi olmadan çok rahat bir tatil geçirebiliyorsunuz” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.