CHAİNE DES ROTİSSEURS ANTALYA YIL SONU GALA YEMEĞİNDE BULUŞTU

CHAİNE DES ROTİSSEURS ANTALYA YIL SONU GALA YEMEĞİNDE BULUŞTU

 Paris merkezli Chaine des Rotisseurs Derneği’nin Antalyalı üyeleri  geleneksel yılsonu gala yemeğinde bir araya geldi.  Gecede Rixos Sungate otel mutfak ekibinin hazırladığı ve büyük bir görsellikle sunulan birbirinden lezzetli yemekler ve dünya markası şaraplar Antalyalı tadım ustalarından büyük beğeni aldı.

Gurmelere lezzet şöleni yaşatılan gecede, Deniz Tarağı, Şampanya Soslu Karides, Badem Soslu Kum Midyeli Brokoli Ravoli, Meyve Parçaları ile Deniz Levreği, Pirinç Yufkasına Sarılı Konfi Ördek, Orman Meyveleri ile Dana Bonfile gibi birbirinden ilginç yemekler. Likya ve Kabinett Blue Slate, Classic 2016 Riquewhr Alsace, 2013 Cote de Beaune Bourgogne, Pellegrini Sicilia kırmızı ve beyaz şarapları eşliğinde sunuldu.

Chaine des Rotisseurs Antalya Başkanı M. Nihat Tümkaya, geceye ev sahipliği yapan Rixos Sungate Hotel Genel Müdürü Derya Billur’a, yemek ve sunumlarda emeği geçen otel aşçı ve ekibi ile servis ekibine yönetim kurulu adına teşekkür etti. Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Yiyecek İçecek Müdürü Yavuz Bingöl,  Yardımcısı Onursal Selmetoğlu, Headsommelier Murat Dedeoğlu, Mutfak Şefi Recep Yüksel, yardımcıları Ramazan Ertosun, Önder Kılıç, Sedat Çay, İsmail Kule’ye derneğin plaketlerini sundu.

 

.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.