CORENDON AİRLİNES 2019 SEZONUNDA İZMİR’E UÇACAK

Güncel, Sektörel Haberler, slide 2 Ekim, 10:06'de eklendi

CORENDON AİRLİNES 2019 SEZONUNDA İZMİR’E UÇACAK

Corendon Airlines, Antalya’dan sonra Türkiye’deki ikinci base’ini İzmir’de açmaya hazırlanıyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na düzenlenecek direkt uçuşlar 1 Haziran 2019’da start verecek.

corendon

Corendon Airlines, Geçtiğimiz günlerde 2019 sezonunda filosuna 7 yeni uçak ekleyeceğini açıklamıştı. Bu kapasite artışı doğrultusunda hem yurt dışındaki hem de yurt içindeki base sayısını yükseltiyor. Corendon Airlines, Antalya’dan sonra Türkiye’deki ikinci baseini İzmir’de açacağının bilgisini verdi.

Corendon Havayolları Ticaret Direktörü Mine Aslan, 1 Haziran 2019 itibariyle Adnan Menderes Havalimanı’na base edecekleri bir uçak ile Avrupa’dan direkt uçuşları başlatacaklarını ifade etti. Aslan, Avrupa’nın çeşitli yerlerinde base ettikleri uçaklar ile de bu hattı destekleyeceklerini söyledi. Bu uçuşları planlarken İzmir’in turizm potansiyelinin yanı sıra İzmir ve çevresindeki şehirlere seyahat etmek isteyen etnik yolcu trafiğini de göz önüne aldıklarının altını çizdi. Mine Aslan, Hollanda, Belçika ve Almanya’da yaşayan Türkiye vatandaşları için cazip olacak İzmir uçuşlarını Avrupa’da faaliyet gösteren etnik acentelere tanıtmak için harekete geçtiklerini de sözlerine ekledi. Bunun sonucunda yılın 12 ayı boyunca Ege’nin incisine sefer düzenlemeye devam edeceklerini vurguladı.

corendon

“İZMİR’E SEFER SAYISI HER YIL ARTACAK!”

Mine Aslan, Avrupa’nın 8 farklı şehrinden düzenlenecek uçuşlar için, “İzmir’in tarihi ve kültürel değerleri ile Avrupalı turist için önemli bir cazibe merkezi olduğunu biliyor. Bu hatta başarılı olacağımıza inancımız tam. 2019 yazı için İzmir’e haftada 18 uçuş gerçekleştirecek şekilde 148 bin koltuk planlaması yaptık. Önümüzdeki günlerde 2019-2020 kış tarifesini de satışa çıkaracağız. Her sene İzmir’e yeni meydanlardan uçuşlar düzenlemek ve sefer sayılarını arttırma hedefindeyiz. Açılacak hatların şehir ekonomisine sunacağı katkıdan dolayı da ayrıca mutluluk ve heyecanlıyız.” dedi.

Corendon Airlines’ın, 1 Haziran – 31 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir Adnan Menderes Havalimanına uçacağı noktalar ve uçuş günleri şu şekilde

Köln: Pazartesi, Salı, Cuma
Düsseldorf: Pazartesi, Perşembe, Cumartesi
Frankfurt: Salı, Cuma
Hannover: Cuma, Cumartesi
Hamburg: Çarşamba, Pazar
Stuttgart: Salı, Cuma
Münih: Pazartesi, Cumartesi
Maastricht / Aachen: Perşembe, Pazar

ANTALYA’YA GELEN ZİYARETÇİ 9 AYDA 11 MİLYONU GEÇTİ

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.