CORENDON’A BİR ÖDÜL DE BELÇİKA’DAN GELDİ!

Sektörel Haberler, slide 4 Aralık, 17:59'de eklendi

Corendon Travel Belçika’nın Direktörü Ufuk Mestan, Belçika’nın en büyük turizm dergisi “Travel Magazine” tarafından “Man Of The Year” ödülüne layık görüldü.

Toplu Fotograf

Türkiye’ye en fazla turist getiren Hollanda’nın bir numaralı; Belçika’nın ise ilk üç tur operatöründen biri olan Corendon Travel’ın Belçika’da 10 yıldır başarıyla yürüttüğü operasyonlar, ülkenin en fazla okunan seyahat dergisi tarafından taçlandırıldı.

Ufuk Mestan

Corendon Travel Belçika Genel Müdürü Ufuk Mestan, gecede aldığı ödüle ilişkin, “Corendon olarak 10 yıldır faaliyet gösterdiğimiz Belçika pazarında pax sayımızı sürekli bir artış trendinde tutarak ve şikayet oranlarımızı her yıl azaltarak başarılı bir büyüme gösterdik. 2009 yılında 15.000 bin kişi bizimle seyahat ederken ciromuz 9,5 milyon Euro’ydu. 2015’te ise 110.000 kişi bizi tercih etti ve ciromuz 60 milyon Euro’ya yükseldi. Belçika’nın turizm dergisi Travel Magazine de bizi bu başarımız sebebiyle bu önemli ödüle layık gördü.” şeklinde konuştu.

Ufuk Mestan, başarılı tur operatörü Corendon’un 2016 hedeflerini de şu şekilde açıkladı. “2016’da Yunanistan ve İspanya’daki destinasyonlarımıza 5 tane daha ekliyoruz. Bu sebeple Belçika’da Corendon Airlines olarak base ettiğimiz uçak sayısını 2’ye çıkarıyoruz. Bu destinasyonlarda büyüme hedeflerken, Türkiye gündemindeki son gelişmelere bağlı olarak mevcut kapasitemizi korumak üzerine yoğunlaşacağız.”

Belçika’da Travel Magazine tarafından 18 yıldır düzenlenen ve sürdürülebilirlikten, en iyi pazarlama stratejisine kadar her sene değişen 40 farklı dalda ödül dağıtılan gecede, Ufuk Mestan’ı Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer yalnız bırakmadı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.