Demura Kasım Sonuna Türkiye’ye Kaç Turist Geleceğini Açıkladı

slide 14 Ağustos, 11:34'de eklendi

Demura Kasım Sonuna Türkiye’ye Kaç Turist Geleceğini Açıkladı

TUİ Rusya’nın Genel Müdürü Taras Demura Rusların Türkiye rezervasyonlarıyla ilgili açıklama yaptı.

kaç rus

TUİ Russia’nın Genel Müdürü Taras Demura, Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Basın servisine Rusların Türkiye rezervasyonlarıyla ilgili bilgiler aktardı. Türk otellerindeki konaklama oranlarının geçen yıla göre en az yüzde 20 düştüğünü söyledi. Demura, Rus pazarının geleceği ile ilgili bilgiler aktardı.

 

 

Türkiye’ye Kasım Sonuna Kadar Kaç Rus Turist Gelecek?

Demura, ” Kasım 2020 sonuna kadar Rusya’dan yaklaşık 1,2 milyon turist Türkiye’ye gelecek. Bunlardan 350-400 bin kadarı TUI Rusya aracılığıyla gelecek.” şeklinde ifade etti.

 

Türkiye’de Otel Fiyatları Yüzde Kaç Ucuzladı ?

 

Demura konuşmasında  Türkiye’deki açık oteller hakkında da bilgi aktardı. Demura, “Şu anda Türkiye’deki otellerin yaklaşık yüzde 40’ı açık” dedi. Türk otelleri Ruslar için konaklama fiyatlarını yüzde 20-25 oranında düşürdüğünü ifade etti. Türk otellerinin fiyatlarının geçen yılın Haziran ayı seviyesinde olduğunu vurguladı. Demura, geçen yıl Ağustos ayında, Türkiye’ye yapılan bir turun ortalama fiyatı bu yıl kişi başı 650 dolardı. Bu yıl 500-560 dolar olduğunu ifade etti.

 

Ağustos Ayındaki Tüm Türkiye Turları Satıldı

Demura, Türkiye için bu yıl yapılan toplam satışların yaklaşık yüzde 30’unun salgın nedeniyle ertelendiğini belirti. Ama yüzde 70’inin ise yeni rezervasyonlardan oluştuğunu dile getirdi.  Rusya’daki Türk tatil beldelerine yönelik var olan talep hakkında ise şu bilgileri verdi. Demura, “Türkiye’ye yönelik tüm TUI uçuşları Ağustos ayının son haftasına kadar satıldı” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.