EGE : İNSAN YATIRIMINA DAHA ÇOK ÖNEM VERİLMELİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 19 Kasım, 11:50'de eklendi

EGE: İNSAN YATIRIMINA DAHA ÇOK ÖNEM VERİLMELİ

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, düzenledikleri organizasyonlarla uyuyan Perge’i uyandırdıklarını söyledi. Ayrıca Türk turizmi olarak insana olan yatırma daha fazla önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

insan

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Uluslararası Skal Dernekleri federasyonu tarafından Antalya’daki IC Hotels Green Palace Antalya’da düzenlenen toplantıda konuşma gerçekleştirdi.

Gül Ege konuşmasının devamında Türkiye’de turizmin insan yatırımında eksik kaldığı ve daha çok yol alması gerektiğini ifade etti. Gül Ege, ”Turizm öğrencileri sektörde 12 ay çalışma olmadığı için sektörden uzaklaşıyor. Bu öğrencileri tekrardan sektöre kazandırlmalıyız. İnsana yapılan yatırım önemli, ama bu yatırım korunmalı. Biz turizmde misafirperverliğimizle övünüyoruz. İçimizde gerçek bir misafirperverlik var. Bunu tanıtımlarda kullanıyor olmamız lazım” şekilde ifade etti.

Uyuyan Perge Uyandı

”2018 Antalya Valiliği tarafından bu yıl Antalya’da Perge yılı ilan edildi. Uyuyan Perge uyandırıldı. Perge’yi uyandırmak için çeşitli organizasyonlar gerçekleştirdik ve gerçekleştireceğiz. Bizim asıl amacımız kentlinin kültürel değerlerimize sahip çıkması ve bu tür organizasyonlarda yer almasını sağlamak . Düzenlenen  etkinliklere Antalyalılar büyük ilgi gösteriyor ve tarihine sahip çıkıyor. Bu bilinci daha çok yaymalıyız.”

AYIK : “PAKET TURDA RAKİBİMİZ İSPANYA İLE BAŞA BAŞIZ”

PAKET TURDA RAKİBİMİZ İSPANYA İLE BAŞA BAŞIZ

Türofed Başkanı Osman Ayık, şunları ifade etti. ”Türkiye, paket tur pazarında İspanya ile hemen hemen başa baş  durumda. İspanya, 80 milyon turist ağırlarken Türkiye 40 milyon rakamlarında. Bu durumu masaya yatırmalıyız. Türkiye, turizm açısından İspanya’ya göre daha merkez bir yerde. Ancak İspanya Avrupa’da yer alıyor. Oraya ulaşım daha kolay ulaşılıyor.

İSPANYA HIZLI REFLEKS ÜRETİYOR

İspanya son derece hızlı refleks üretebilen bir ülke. Ürün yapısı da sürekli değişiyor. Bizde öyle yapmalıyız. Ürün sürekli değişim içinde olmalı. Türkiye’nin kişi başı geliri rekabet ettiği bir çok ülkeden farklı değil. Ama rakamları doğru belirlemek lazım. Gerçekten ne kadar gelir ediyoruz Eskiden haftada bir iki uçak inerdi. Gelen turistte 2 hafta bir ay kalıyordu. Şimdi her gün birçok uçak iniyor. Ama kalış süreleri azaldı. Türkiye geceleme bazında gelirleri ele almalı. Turizm sektörü Türkiye ekonomisine en fazla katkı yapan sektördür. Bu nedenle bizlerin son derece büyük sorumluluğumuz var.’

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.