EN ÇOK DÖVİZ GETİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Sektörel Haberler, slide 3 Kasım, 10:40'de eklendi

EN ÇOK DÖVİZ GETİRENLERE  ÖDÜLLERİ VERİLDİ 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 2018 yılı Geleneksel Ödül Töreni’nde aralarında turizm firmaları ile otellerinde yer aldığı 25 şirkete ödülleri törenle takdim edildi.

ATSO tarafından Su Oteli’nde düzenlenen törende turizm sektöründe döviz kazandırıcı hizmetler ile döviz getiren otel ve seyahat acentelerine ödülleri TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile AKP ve CHP milletvekilleri tarafından takdim edildi.
ATSO 50. Geleneksel Ödül Töreni’nde 2017 yılının döviz kazandırıcı hizmetleri (seyahat acentaları, konaklama tesisleri, ihracat döviz geliri, tarım ihracatı geliri) ve Türkiye’nin ilk 500 ile ikinci 500 dev sanayi kuruluşları arasında yer alan Antalya firmaları, inovasyon ödülleri olmak üzere Antalya ekonomisinin ’en’leri durumundaki firma ve kişiler ödüllendirildi. Törende konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya’nın farklı farklı siyasi görüşler olsa da hepsinin ‘Antalya’ deyince bir araya geldiğinin altını çizdi.

“Marka şehir”

Hisarcıklıoğlu, Antalya gelen turist açısından Avrupa’nın 4’üncüsü dünyanın 11. sırada olduğunu kaydetti. Antalya’nın yat, seracılık, sebze,çiçek, üretiminde lider olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, “Antalya büyüdüğünde Türkiye büyüyor. Antalya sıkıntı yaşarsa o zaman Türkiye’de sıkıntı yaşıyor. Antalya’ya özel ihtimam göstermeliyiz. Şehirleri marka yapan dünyada öne çıkartan vizyonlardır. Hepimiz aynı hedefe doğru ateş edersek hedefi vurabiliriz. Her yörenin bir peyniri var ama markamız yok. Markalaşmak için YÖREX buna öncülük ediyor” diye konuştu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, gündeme getirdikleri konularla ilgili, “İstihdam alanında; asgari ücret desteği, SGK prim ertelemesi, kısa çalışma ödeneğinin aktifleştirilmesi, istihdam koruma teşviki. Finansman alanında; kredi yapılandırılması, KOBİ kredileri, Nefes kredisindeki sıkıntılar, komisyon ve işlem ücretleri, Eximbank’tan talepler.Bu talepleri hükümetimize, bakanlarımıza ilettik” dedi.

ÖDÜL ALANLAR
2017 Yılında Hizmetleri ile en çok döviz getiren firmalar 
( Dolar)
Seyahat Acenteleri 
Adı Getirdiği döviz (Dolar)
1. Antalya Pegas Otelcilik ……….. 312.330.219
2. Mp Turkey Antalya Şubesi …….278.349.052
3. Kilit Global  …………………………. 68.047.751
Konaklama Tesisleri 
1. Glorıa Golf Resort ……………… 26.679.407
2. Delphın Imperıal  …………………15.868.846
3. Royal Wıngs Hotel  …………….. 5.087.215
Antalya İnovasyon Ödülü
The Land Of Legends Theme Park
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.