ERSOY: ÇABALARIMIZIN KARŞILIĞINI ALMAYA BAŞLADIK

Sektörel Haberler, slide 4 Aralık, 11:13'de eklendi

ERSOY: ÇABALARIMIZIN KARŞILIĞINI ALMAYA BAŞLADIK

Dünya Turizm ve Kültür Konferansında konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: “Turizm Son yıllarda Rekor kırmayı sürdürüyor. Çabalarımızın karşılığını almaya başladık.” dedi. Türkiye’nin yılın ilk üç çeyreğinde 32 milyon civarında turist ağırladığını ifade etti.

ersoy

Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde, UNESCO ve UNWTO iş birliğiyle Dünya Turizm ve Kültür konferansı, 3-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu toplantının açılışında turizm Bakanı Ersoy konuşma gerçekleşti.  Konferansının başlıca konusu sürdürebilir kalkınmaya kültür ve turizmin katkısı. Bu konuda Ersoy; tarihi ve kültürel mirası bir ülkenin kendine özgüdür. Ve korunması gereken en önemli değerleri olarak önemlidir” yorumunu yaptı. Turizmin ülke ekonomisine olan katkılarına değindi.  Dünya turizm hareketlerinin yüzde 40’ın kültür amaçlı olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle turizm ve kültür başlıklarının bir çatı altında alınmasının doğru olduğunu savundu. Turizmin gelişmesi ile ülke vatandaşlarımızın da kendi ülkesini daha iyi tanıyarak zenginliklerimizin farkına varmasını sağladığını ifade etti.

“TURİZMDE REKOR KIRMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Bakan Ersoy, Türkiye’nin son zamanda turizm alanındaki gelişmelerine değindi. “Turizm alanındaki gelişme çabalarımızın karşılığını almaya başladık. Türkiye turizmde son senelerde rekorlarını kırmaya devam ettiğini görüyoruz. Yılın ilk 3 çeyreğinde yaklaşık 32 milyon turisti misafir olarak ağırladık. Ocak-Ekim 2018 döneminde geçen yıla oranla yüzde 22,43 artış yaşadık.

İNGİLİZ PAZARINDA FİYATLARI ARTTIRMAYIN

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.