GÖKHAN ÖZBATIR : “ÇABUK HAREKET EDEBİLMEK BAŞARIYI GETİRİYOR”

Güncel, Sektörel Haberler, slide, Turizm Röportajları 13 Temmuz, 10:14'de eklendi

Titanic Hotels Koordinatörü Gökhan Özbatır ile Titanic Hotel’in başarılarını , kriz yönetimini ve partnerlerle kurdukları sağlıklı ilişkilerinin sırrını  konuştuk.

GM DERGİ – ÖZEL HABER

Titanic serüveni dolu dizgin devam ediyor. Başarılarınızdan dolayı sizi takdir ediyoruz. Bu serüvende neler yaşıyorsunuz, nelerle mücadele ediyorsunuz?

Kolay bir şey yok elbette. Kolay olsaydı, herkes her şeyi basit bir şekilde yapabilirdi.  Çok çalışmadan başarılı olunmuyor. Onun için öncelikle çok çalışmak şart. Türk turizminin yaşadığı zorlu dönemlerde çok çalışmak ve daha ince detaya inmemiz gerektiğini anladık. Bu kriz bence bizim için iyi de oldu. Gözden kaçırdığımız noktaları yakalamış olduk. Zor bir zamandan geçiyoruz, ama azmin elinden hiç bir şey kurtulamaz. Biz de azmimizle grup olarak ekibimizle beraber çalışmanın verdiği destekle zaman zaman sallanıyoruz, ama yıkılmıyoruz.  Yıkılmadığımızı da gösterdik. Hem ülke olarak hem grup olarak zor günleri inşallah geride bırakacağız.

Titanic Hotels’in bu noktadaki en büyük sırrı nedir?

Titanic Hotels’in en büyük sırrını, çabuk hareket edebilme kabiliyeti ve önlemleri çabuk alıp uygulamaya çabuk geçmek olarak özetleyebilirim.  Bu da tabi ki ekip ile birlikte çok çalışarak sağlanıyor. Bir de patronlarla sürekli iletişim halindeyiz. Biz bir patronla görüşmek için günlerce beklemeyiz. Ayrıca tüm departmanlarımızın sorumluları son derece işini bilen profesyonellerden oluşmaktadır. Herkes kendi işini çok iyi yapıyor ve bunun sonucunda da koordinasyon ve karar alma kolaylaşıyor.

Sizin bir diğer dikkat ettiğiniz konuda partnerlerinizle olan ilişkilerinizi hiçbir zaman bozmuyorsunuz ve onlara sahip çıkıyorsunuz. Gözlemlerim doğru mu?

Evet, çok doğru. Herkese aynı mesafede durabilmek ve şuanda da seçici olmak gibi bir lüksümüz yok. Biz herkes ile her zaman ilişkilerimizi iyi kuruyoruz.  Kötü dönemlerde herkes bize yardımcı oluyor. En önemli nokta, ilişkilerin temelini sağlam oluşturup her şey güzel giderken yanlış yapmamak.  Herkese eşit mesafedeyiz ve herkes bizim için potansiyeldir. İyi ilişkilerimizin meyvesini de alıyoruz.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.