Halikarnas Diskosu’nun Arsasına Sürpriz Talip

slide 11 Ekim, 13:46'de eklendi

Halikarnas Diskosu’nun Arsasına Sürpriz Talip

İki yıl önce kapanan Halikarnas Diskosu’nun bulunduğu arsa satışa çıkartıldı. 2 bin 700 metrekarelik arsa için 35 milyon dolar istenen araziyle Tay Group’un ilgilendiği belirtildi.

Halikarnas Diskosu’nun Arsasına Sürpriz Talip

Yeni Asır Gazetesi’nden Adem Ülker’in haberine göre, 35 milyon dolara satışa çıkarılan Bodrum-Kumbahçe’deki Halikarnas Diskosu’nun 2 bin 700 metrekarelik arazisiyle, kapanan Reina’nın sahipleri ile Tay Group’un ilgilendiği bildirildi.

2 Yıl Önce Yıkıldı

Halikarnas, Mick Jagger, Bette Midler, Dustin Hoffman, Prenses Caroline, Prenses Margaret, Lady Sarah Armstrong, Sting, Phil Collins, Michael Caine, Ahmet Ertegün, Blues Brothers, Pamela Anderson ve Kid Rock gibi isimleri misafir etti. Mal sahipleri ile yaşanan anlaşmazlık sonucu işletmeci Süleyman Demir tarafından 2 yıl önce boşaltılarak yıkıldı.

Emlakçılar; “25 milyon Dolar Eder”

Denize sıfır arazinin, Aktaş ve Gölcüklü ailelerine mensup 7 hissedarı bulunuyor. Araziyle, Bodrum’da otel açmaya hazırlanan Tay Grup ile kapanan Reina’nın işletmecilerinin ilgilendiği iddia edildi. Aktaş ve Gölcüklü ailelerine yakın emlak danışmanından alınan bilgiye göre ise araziye şu ana kadar ciddi bir teklif yapılmadı. Bodrumlu emlakçılar, 2 bin 700 metrekare olan arazinin 150 milyon lira edeceğini, bunun da yaklaşık 25 milyon dolar edebileceğini aktardı.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.