HALUK ULUSOY’UN KUŞADASI’NDAKİ ÜNLÜ OTELİ İCRADAN SATILDI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 12 Eylül, 09:54'de eklendi

Haluk Ulusoy’un Kuşadası’ndaki Ünlü Oteli İcradan Satıldı

Haluk Ulusoy’un Kuşadası’ndaki 5 yıldızlı Fantasia Hotel De Luxe icra üzerinden bugün satıldı. Otele enerji şirketinin borcu nedeniyle 102 milyon lira satış bedeli konuldu. 75 milyon liraya Garanti Bankası satın aldı.

Haluk Ulusoy’un oteli Turgut Özal tarafından 1989 yılında açılmıştı. 5 yıldızlı Kuşadası Fantasia Hotel De Luxe, toplam 22 bin 417 metrekare alan üzerinde kurulu bulunuyor. 292 adet standart oda, 14 suit oda, 15 aile odası olmak üzere toplam 333 oda ve iki kral dairesi bulunuyor.

 

Hürriyet’te yer alan habere göre; 8 kattan oluşan tesiste, ala carte restaurant, açık restaurant, kapalı restaurant, açık ve kapalı yüzme havuzları ile eğlenme ve dinlenme imkanı, banana, deniz bisikleti, jetski, katamaran, yelkenli faaliyetleri, paraşüt, dalgıçlık okulu gibi aktiviteler, jakuzi, masaj hizmetleri, doktor, fotoğrafçı, güzellik salonu, kuaför, market hizmetleri, disco, bar, TV, küvet, kablosuz internet ve oda kasası ile oda hizmeti bulunuyor. Sürdürülebilir Çevre ve Verimlilik Sertifikası ile Mavi Bayrak’ı da bulunan tesiste 6 bin metrekarelik yeşil alana sahip.

 

Kuşadası İcra Müdürlüğü Ulusoy Holding’in enerji şirketinin bir bankaya olan kredi borcu nedeniyle Haluk Ulusoy’a ait Fantasia Hotel De Luxe’ün satışına karar vermişti.

5 yıldızlı otelin satış ihalesi, bugün Kuşadası Adliyesi’nde icra müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. 102 milyon 787 bin 478 TL muhammen bedelle satışa çıkarılan ve üzerinde haciz ve ipotek şerhleri bulunan Fantasia Hotel De Luxe için sadece alacaklı Garanti Bankası teklif verdi. Haluk Ulusoy’un da takip ettiği satış işlemi sırasında yoğun güvenlik önlemleri alındı ve gazeteciler satış işleminin yapıldığı salona sokulmadı. Yapılan işlemin ardından otel icra yoluyla 75 milyon liraya Ulusoy Holding’ten alacaklı olan ve tek teklif veren Garanti Bankası’na satıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.