İç Pazarın Önemli Aktörleri Bakan Ersoy’u  Ziyaret Etti, İşte O Toplantının Detayları…

slide 17 Eylül, 11:29'de eklendi

İç Pazarın Önemli Aktörleri Bakan Ersoy’u  Ziyaret Etti, İşte  O Toplantının Detayları…

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy iç pazarın önde gelen tur operatörüyle toplantı gerçekleştirdi.

Bakan Ersoy

İç turizmin önde gelen tur operatörleri Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret etti. Ziyarette turizm sektörünün son durumu ve tur operatörlerinin sorunları konuşuldu.

Bakan Ersoy’u Jolly Tour, Prontotour, Tura Turizm, Tatilbudur, Tatilsepeti gibi iç pazarın önde gelen aktörleri ziyaret etti.

Bakan’la görüşmede pandemi döneminin uzaması sebebiyle yaşanan sıkıntıların konuşulduğu öğrenilen bilgiydi. Tur operatörleri ve acentaların pandemi sebebiyle satış yapamadıkları için finansal sıkıntılar yaşadıkları ve  sektörün yaşam savaşı verdiğine vurgu yapıldı.

Bir taraftan Mart-Nisan öncesinden yapılan satışların iadeleriyle ilgili uğraşan acentaların sektör için sunulan kredileri de KGF şartları sebebiyle de alamadığı  da  konuşulanlar arasındaydı. Acentaların finansal açıdan bir nebzede olsa rahatlatmak için devletin farklı destekler sunması gerektiğinin altı çizildi.

Bakan Ersoy da ziyaretle ilgili fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Ersoy görüşmeyle ilgili ” Turizm sektörünün kıymetli temsilcilerini Bakanlığımızda ağırladık. Turizm sektörümüzde yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunduk.” denildi.

 

 

 

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

 

 

 

ATF’den Fark Yaratacak Teknoloji

ATF’den Acente İletişim Aplikasyonu ve 360 Derece Fuarı Konsepti

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Antalya Turizm Fuarı, 26-27 Ekim 2020 tarihinde en önemli kaynak pazarların paydaşları ile turizm endüstrisini

bir araya getirmek  üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

ATF, Türkiye’de ilk ve tek olacak 360 derece turizm fuar konseptiyle fuarcılık alanındaki iddiasını ortaya koyacak.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.