İngiltere’den, İki Haftalık Karantina Uygulamasına Son

slide 25 Haziran, 09:19'de eklendi

İngiltere’den, İki Haftalık Karantina Uygulamasına Son

İngiltere, karantina uygulamasını sonlandırmaya hazırlanıyor.

 

iki haftalık

İngiltere’den önemli bir haber daha geldi. İngilizler, Türkiye’yi ziyaretlerinin ardından 14 günlük karantina uygulamasına son verme çalışmalarına başladı.

İki Haftalık Karantinaya Son

İngiltere’de yayımlanan Guardian Gazetesin’de yayınlanan habere göre; İngiliz hükümeti içlerinde  Türkiye’nin de  bulunduğu  ve diğer bir dizi  ülkede tatile gidenlerin dönüşte kendilerini iki haftalık karantina uygulamasını kaldırmaya hazırlandıklarını açıkladı.Bu kararın turizme zaman tanımak için karantina programını ele alacağı pazartesi gününden daha önce açıklanması bekleniyor.Gazete, bu konudaki kararın, turizm sektörüne zaman tanımak için, hükümetin karantina programını gözden geçireceği Pazartesi gününden önce açıklanmasının beklendiğini bildirdi.

Tatil destinasyonlarına ‘Hava köprüsü’

İngiltere ile tatil destinasyonları arasında kurulacak “hava köprüsünün”; Türkiye, İtalya, İspanya, Yunanistan, Hırvatistan, Avusturya ve Almanya’yı kapsayacağı da haberde yer alıyor. liste ise, enfeksiyon oranının İngilizlerin tatilden döndükten sonra karantina almasına gerek kalmayacak kadar düşük olması

Listenin kriteri ise; enfeksiyon oranının İngiliz vatandaşlarının tatil dönüşü 14 gün kendilerini karantinaya almasını gerektirmeyecek kadar düşük olması.

Adı açıklanmayan bir hükümet yetkilisi 100 bin kişiye düşen vaka sayısına bağlı olarak listenin değişebileceğini söylüyor. Programın “Çekirdek Akdeniz Ülkeleri” ve Orta Avrupa’daki bazı ülkeleri kapsamasının planlandığını olduğu da ifade ediliyor. (BBCTürkçe)

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.