KARAER: “2019 YAZ SEZONU İÇİN İZMİR’E 148 BİN KOLTUK PLANLADIK”

Güncel, Sektörel Haberler, slide 25 Ekim, 10:50'de eklendi

Karaer, 2019 Yaz sezonu için İzmir’e 148 bin koltuk planladık

Adnan Menderes Havalimanına açtığı base ile 2019 yazı itibarıyla Almanya ve Hollanda’dan sonra İzmir’e direkt uçuşlara başlayacak olan Corendon Airlines, Skal İzmir Kulübü’nün olağan toplantısına katılım gösterdi. Turizm sektörünün farklı kollarında faaliyet gösteren dernek üyelerine İzmir uçuşları hakkında bilgi veren Corendon Havayolları Kurucusu ve CEO’su Yıldıray Karaer, “2019 yazı için İzmir’e haftada 18 uçuş gerçekleştireceğiz. Yaz sezonu için İzmir’e 148 bin koltuk planladık.

karaer

Avrupalı turist, İzmir’in tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini çok iyi biliyor. Bu hatta kısa sürede başarıya ulaşıp seferlerimizi tüm yıl boyunca devam ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Başarılı geçen 2018 yılının ardından 2019 için yatırım atağına geçen Corendon Airlines, filo, base ve uçuş noktalarını artırmaya başladı. Bu doğrultuda Antalya’dan sonra Türkiye’deki ikinci base’ini İzmir’de açacağını açıklayan şirket, yeni yatırımının detaylarını Skal İzmir Kulübü üyeleri ile paylaştı.

Turizm alanında dünyanın en eski ve yaygın sivil toplum örgütü olan Skal’ın İzmir Kulübü’nün 24 Ekim Çarşamba günü düzenlediği olağan toplantı, Corendon Airlines sponsorluğunda gerçekleşti. Corendon Havayolları Kurucusu ve CEO’su Yıldıray Karaer ve şirket yöneticilerinin katıldığı toplantıda, turizm sektörünün farklı kollarında faaliyet gösteren dernek üyelerine İzmir uçuşları hakkında bilgi verildi.

 Corendon Airlines, 1 Haziranda 2019’da Avrupa’dan İzmir’e Direk Uçuşlar Başlayacak

Yıldıray Karaer, 1 Haziran 2019 tarihi itibarıyla Avrupa’dan direkt uçuşlara başlayacaklarını belirtti. Yedisi Almanya, biri Hollanda’dan olmak üzere toplam sekiz şehirden uçuş planladıklarını sözlerine ekledi.  Karaer, “İzmir, Avrupalı turist için cazibe merkezi. İzmir’in tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile çok ciddi bir turizm potansiyeli var. Biz de bu şehre tüm katkıyı sunmak için adımlar attık. 2019 yazı için İzmir’e haftada 18 uçuş gerçekleştireceğiz ve 148 bin koltuk planımız şimdiden hazır. Önümüzdeki günlerde 2019 – 2020 kış tarifesini de satışa çıkacak. Hedefimiz her sene İzmir’e yeni meydanlardan uçuşlar eklemek ve seferleri 12 ay boyunca  sürdürmek.” şeklinde açıklama yaptı.

“İzmir uçuşlarını Avrupa’daki acentelere tanıyoruz”

Karaer, Adnan Menderes Havalimanı’na bir uçak base edeceklerini söyledi.  Karaer; “Bu uçağın yanı sıra Avrupa’nın çeşitli yerlerinde base edeceğimiz uçaklarla da bu hattı desteklemeyi amaçlıyoruz. Uçuşları düzenlerken İzmir’in yanı sıra çevre illere seyahat edebilecek yolcu potansiyelini de göz önünde tutuyoruz. Turistler ile birlikte özellikle Hollanda, Belçika ve Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları için de bu uçuşlar çok cazip bir fırsat. Bu nedenle İzmir uçuşlarımızı Avrupa’da faaliyet gösteren yerel acentelere tanıtmaya başladı.

Corendon Airlines’ın, 1 Haziran – 31 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir Adnan Menderes Havalimanına uçacağı noktalar ve uçuş günleri şu şekilde sıralanıyor:

Köln: Pazartesi, Salı, Cuma

Düsseldorf: Pazartesi, Perşembe, Cumartesi

Frankfurt: Salı, Cuma

Hannover: Cuma, Cumartesi

Hamburg: Çarşamba, Pazar

Stuttgart: Salı, Cuma

Münih: Pazartesi, Cumartesi

Maastricht / Aachen: Perşembe, Pazar

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.