KARALOĞLU: “2020 MEYVELERİ TOPLAMA YILI OLACAK”

Güncel, Sektörel Haberler, slide 26 Eylül, 11:30'de eklendi

Karaloğlu: “2020 Meyveleri Toplama Yılı Olacak”

AKTOB toplantısında turizmcilerle bir araya gelen Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “2017 toparlanma yılı oldu. 2018 sıçrama, 2019 ve 2020 meyveleri toplama yılı olacak” dedi.

GM DERGİ-   AKTOB toplantısında konuşma gerçekleştiren Karaloğlu;  “ 2017 toparlanma yılı oldu. 2018 sıçrama 2019 ve 2020 meyveleri toplama yılı olacak. Kişi başı gelirlerde 1000 Dolar’ın üzerine çıkacağımız günler önümüzdeki yıllarda gelecek. Hem niteliği hem de niceliği yakalamış olacağız bunun için kış sezonlarını da hareketlendirmeliyiz Ezbeleri bozarak, ürünümüzü çeşitlendirmeliyiz. Markamızı güçlendirmezsek kış sezonundaki sorunlarımızı çözemeyiz” dedi.

Kış turizmi için Kemer ideal bir bölge

Kış Aylarını hareketlendirmek için Kemer’in ideal bir bölge olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu; kış turizmini geliştirmeliyiz. Kemer, öncülük edecek koşullara sahip. Kemer’de sadece otellerin kışın açık olmasıyla kış turizmi yapılmıyor. Çevrenin de geliştirilmesi şart” dedi.

Çevre konusunda tüm halk bilinçlenmeli

Karaloğlu konuşmasında sürdürülebilir turizm için çevrenin önemine vurgu yatı. Konu hakkında “ çevre sürdürülebilir turizm için önemli bir olgu. Ancak otellerin önlerinde hala çöpleri görmek mümkün. Çevre konusunda sektör hariç, tüm halk bilinçlenmeli” dedi.

İç pazarı daraltmayın

İç Pazar hakkında da turizmcilere çağrıda bulunan Vali Karaloğlu: “ Döviz yükseldi, iç pazara da dövizle fiyat verelim derseniz olmaz. Daha büyük krizlere maruz kalırsınız. İç Pazarın payını yüzde 25’ten aşağı düşürmemelisiniz. İç pazarı daraltmayın ki kriz yaşamayın.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.