Koçkar, “Bu Sezondan Endişeliyim”

slide 29 Haziran, 09:33'de eklendi

Koçkar, “Bu Sezondan Endişeliyim”

Anex Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar sezona dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

neset kockar

Anex Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar turizmci Cem Kınay’ın Instagram yayınına katıldı. O programda önemli açıklamalar yaptı. Bu sezon ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Programda konuşan önceki Koçkar; gün Kazakistan’dan  uçuş gerçekleştirdiklerini ve uçakta 12 vaka çıktığını söyledi. Koçkar, bununla nasıl baş edeceklerini bilmediklerini de ilave etti.

Ne yapacağımızı  öğreneceğiz

Koçkar, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sektörden gelen birisi ve çok çalıştığını  söyledi. Koçkar, ”  konumuz bu aha önce denemedğimiz bir şey üzerine. Denenmemiş bir şeyde önümüze çıkanlarla ne yapacağımızı kimse bilmiyor. Dün yeni gelen Kazak misafirlerde pozitif vaka çıkmış. Şoför de  rehber de karantinaya aldık.. Otel ‘burada kalmasın’. Yolcu da ‘ben 14 gün karantinada kalmak istemiyorum, beni geri götürün, bu hava yolu ile uçmak istemiyorum…’  diyor. Gelecekteki  zamanda, pratikle ortaya çıkacak sonuçlar bizim ne yapacağımıza karar vermemizi sağlayacak.Bu dönem plan yapabileceğimiz dönem değil.Bu salgın bitmeden bu durumun düzelmesi pek mümkün görünmüyor. ” dedi.

Bu yılı biraz yok saymak  gerek

Türkiye’de dahil olmak üzere koranavirüs salgınının dünya genelinde henüz atlatılmadığını belirten Koçkar, ” Çok fazla cevapsız soru var. Dolayısıyla ben herkese aynı şeyi tavsiye ediyorum; bu yılı biraz yok saymak lazım. ’’ diye konuştu. ifadelerini kullandı.

Rusya’nın açılış Tarihi En Yakın…

Turizm Ajansında Yer alan habere göre; sektörün  gözü  kulağı Rusya pazarının   bir an önce açılmasında diyen Koçkar, ” Ama Rusya’da her gün ortalama 7 bin vaka tespit ediliyor. Ruslar Antalya’ya geldi sayalım. Peki; bunlarla birlikte Antalya yarın anormal bir vaka sayısına yükselirse ne olacak. Olayı yalnız işin ekonomik yönüyle değerlendirmemek gerek. Örneğin; bugün yarın Ukrayna’ya   uçuşlara start vereceğiz, Ama açık konuşayım ben çok endişeliyim.’’ dedi.

Koçkar konuşmasında bir, Rusya’da 15 Temmuz itibariyle belli şehirlerden belli ülkelere açılmasında anlaşmaya vardığını ifade etti. Koçkar, ” Ancak süredir bununla ilgili hiç ses soluk yok. Benim tahminim Rusya yakın zamanda kolay kolay açılmaz. Rusya pazarıyla ilgili benim iyi tahminim 1 Ağustos olduğunu söyleyebilirim. Kötü tahminime göre de bu iş eylül-ekime kadar bu  süreç devam edebilir.. ” diye şeklinde konuştu.

Almanya inanmıyor

Konuşmasında Almanya pazarıyla ilgili değerlendirmeler de yaptı. Koçkar, ” Perşembe günü Mehmet Nuri Ersoy’la Mevlüt Çavuşoğlu Almanya’ya gidiyorlar. Nasıl bir getirisi olur bilmiyorum. ancak benim gördüğüm Almanya bu konuda   zorlayacak ve ayak direyecek. Bir de vaka sayısı meselesi mevcut.  Bir şekilde inanmıyorlar bize, inandıramıyoruz. Dün mesela 1.458 kişi çıktı. Bize göre bu çok yüksek bir sayı, ama genelde buna da inanmıyorlar.” Dedi..

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Çetin Gökmen 29 Haziran 2020

Bu kadar kötü yazım hatası olan başka bir yazı görmedim