MİKO KAHVE’DEN TUTKUNLARINA EŞSİZ LEZZETLER…

Kahve Keyfi, slide 3 Aralık, 15:01'de eklendi

Miko Kahve; yıllık 10 tonun üzerinde üretim gerçekleştiren Miko, köklü geçmişi, güvenilirliği, kalitesi ve yenilikçi anlayışıyla kahve tutkunlarına eşsiz keyifler sunuyor.

Mehmet ERSOY- Miko Kahve  Satış Pazarlama Müdürü

Markanız kaç yıldır hizmet vermektedir?

Dünyanın en eski kahve markalarından olan Miko, 1801 yılında bir aile şirketi olarak Leo Michielsen tarafından, Belçika’da kuruldu.

Markanız hakkında bize bilgi verebilir misiniz?

  1. yy’ın başlarına kadar Michielsen Koffie adıyla nesilden nesile geçen şirket 1938’de Michielsen’in “Mi”sini ve Koffie’nin “Ko”sunu birleştirerek bugünkü marka ismine kavuştu. 1950’lerde Miko emekli dünya savaşı zeplinlerini kullanarak markasının reklamını Kuzey Avrupa’nın kıyı bölgelerinde yaptı. Şirketin başındaki üç kardeşin yaratıcı ve etkili çalışmaları sayesinde savaştan yepyeni bir güçle çıktı. Bu tarihten sonra sahip olduğu güçlü köklerinin üzerinde, yenilikçi bir anlaşıyla hızla yükselmeye başladı. 1950’lerde Miko emekli dünya savaşı zeplinlerini kullanarak markasının reklamını Kuzey Avrupa’nın kıyı bölgelerinde yaptı. Marka olarak 1970 yılında yaptığı yeni bir atakla Avrupa’da daha iyi bir yere gelmek için perakende sektöründen, ev dışı tüketim sektörüne geçerek bugünkü iş anlayışının da temellerini attı. Miko, tarihi boyunca kahve dünyasında birçok yeniliğin ve gelişimin de öncülüğünü yaptı; su geçirmez kahve paketi, vakumlu paketleme tekniği, tek fincanlık filtre kahve gibi. 1975’de, “dış pazarda” Miko’nun başarısını takiben Brüksel’de kahve servisi müşterileriyle doğrudan ilgilenmek için bir çağrı merkezi kuruldu. Bu sistem birçok kişi için de yeni bir istihdam sahası oldu. Bugün bu işte 100’den fazla yetenekli kahve servis elemanı istihdam edilmekte ve Miko’nun Kahve Servisinde bir numara olmasını sağlamaktadır.

Markanızın hedef kitlenize mesajı nedir ?

3 asırlık deneyimin hazzını siz de keşfedin…

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.