Neşet Koçkar: “2021 BDT Pazarında Rekor Yıl Olacak, Ama Avrupa için…”

slide 26 Kasım, 13:25'de eklendi

 Neşet Koçkar: “2021 BDT Pazarında Rekor Yıl Olacak, Ama Avrupa için…”

  1. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde Anex Group Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar 2021 Yılı Hakkında önemli açıklamalar yaptı. Koçkar: “2021 yılı Beklentilerin üzerinde bir yıl olacak.

Neşet Koçkar; “ 2020 yılı tüm zamanların rekor yılı olarak beklenti içindeydik. Ama pandemi ile  birlikte hi beklemeiğimiz ve hazırlığımız olmadığı krizle karşı karşıya kaldık. Ve neyin ne zaman biteceği de bilmediğimiz bir dönemdi Günlük planlamalarla ilerledik.” Dedi.

 

neşet koçkar

2021 yılında BDT Pazarı Rekor Kırabilir

2020 sezonunda Ukrayna ve Rus pazarını değerlendiren Koçkar, Rusya’da hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade etti. Koçkar; Ukrayna pazarı Temmuz’da açıldı ve beklediğimizin üzerinde talep aldık. Rusya ise tam bir hayal kırıklığı idi. Rusya sınırlarını çok açmakta kararsızdı ve isteksizdi. Bir tarafta Cumhurbaşkanımızın baskısı ile vardı 5 şehrimiz turizme açıldı. Ama son dakikaya kadar tatil almadılar. 2021 için tahminim ise eğer bir sıkıntı yaşanmaz ise sayısal olarak rekor yıl olabilir. BDT pazarlarında rekorlar kırabiliriz. Avrupa pazarında aynı durumu söylemek mümkün değil.

Devlet Destekleri Küçük İşletmelere De Verilmeli

Neşet Koçkar; Devlet Desteklerinin küçük işletmelere de verilmesi gerektiğini tüm paydaşların ayakta kalması için bunun büyük önem taşıdığının altını çizdi.

KGF var, ama burada bankalar çok gönüllü değil. Turizm ülkenin en büyük doğal kaynağıdır. Petrolümüz yok gazımız yok ama güneşimiz denizimiz ve tesislerimiz mevcut Bizim geleceğimiz turizm. Öylesine bir memnuniyet yarattık ki kalite ve fiyatı yan yana koyduğunuz zaman dünyanın hiçbir yerinde rakibimiz yok. Cesur davranmalıyız. Türk tur operatörleri gereğinden cesur. Karamsarlığa düşmeden mantık ve bilimden ayrılmadan geleceğe hazırlanmalıyız.” Şeklinde konuştu.

Büyümeye Devam Edeceğiz

2021 Anex Tur Hedefleri hakkında da konuşma yapan Neşet Koçkar;

Büyümeye Anex Tour olarak devam edeceğiz. Ama bu kontrollü bir büyüme olacak. Diğer Büyük tur operatörlerinde de yerimiz olacak.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.