Neşet Koçkar’ın Lüks Gemisi Türkiye’de

slide 12 Ağustos, 15:37'de eklendi

Neşet Koçkar’ın Lüks Gemisi Türkiye’de

Anex Tour’un patronu Neşet Koçkar’ın geçtiğimiz sene satın aldığı lüks yolcu gemisi Türkiye’ye geldi.

neset

Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar’ın satın aldığı “Saga Sapphire” adlı lüks yolcu gemisi İngiltere’den Marmaris’e geldi.

Lüks Gemi, yaklaşık 1 haftadır Marmaris Deniz Hudut Kapısına bağlı Gümrüklü Limanın’da bulunuyor. Gemi, Türkiye’ye ait tek okyanusu aşabilen lüks gemi olma özelliğini taşıyor.

Kaptanı İngiliz, 374 Adet lüks kabin var

Lüks Geminin özellikleri ise; 200 metre boyunda, 28,5 metre eninde ve 12 katlı olan 900 yolcu kapasiteli olması. Ve bunun yanı sıra 374 adet lüks kabin yer alması.  Ayrıca gemide 12 adet güverte, 4 adet restoran, 2 adet açık ve kapalı yüzme havuzu, oyun salonları, eğlence merkezleri var. İngiliz kaptanı olan gemide 400 personel çalışıyor.

Lüks Gemi, ‘Blue Sapphire’ ismiyle 2021’de misafirlerini ağırlayacak

1981 yılında Almanya’nın Bremen Vulkan tersanesinde yapılan gemi geçtiğimiz yıl İngiltere’de faaliyet gösteren bir tur acentesinden alındı. Temmuz ayında Türkiye’ye yola çıkan lüks kruvaziyer yolcu gemisi 12 günde yolculuğunu tamamlayarak 5 Ağustos tarihinde Marmaris Limanı’na geldi. Pandemi sebebiyle yapılamayan kruvaziyer yolcu taşımacılığının tekrar başlaması ile birlikte 2021 Mart ya da Nisan ayı gibi faaliyete geçmesi bekleniyor.

Koçkar “Benzersiz Bir Doğu Akdeniz Turu Sunacağız”

Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar geçtiğimiz yıl Saga Sapphire adlı gemiyi aldıktan sonra yaptığı değerlendirmede “Misafirlerimize sunduğumuz ürün seçeneklerimizi, değişen seyahat alışkanlıklarına uyarlamaktayız. Saga Sapphire satın alımı ile benzersiz bir Doğu Akdeniz Gemi turu deneyimini kıymetli misafirlerimizin beğenisine sunabileceğiz.” Şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.