24.3 C
Antalya
Cuma, Mayıs 20, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Operatörler İngiliz pazarından umutlu

Birleşik Krallık ‘tan gelen veriler, İspanya ve Türkiye gibi destinasyonlarda tatil talebinde aşamalı bir toparlanma gösteriyor. Seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesiyle beraber otel rezervasyonlarında artış gözleniyor. Ancak bu toparlanma sürdürülebilir mi?

Tur operatörleri memnun

Operatörler gelen talepten memnun ancak İngiliz Hükümeti tarafından alınan önlemlerse asıl belirleyiciler olacak. Şu anda İngiliz Hükümeti tarafından alınan önlemler daha az pahalı seyahatlere ve daha az belirsizliğe izin veriyor.
Bir iki yıldır tatile gitmeyen birçok insan var ve İngiltere’de yaşadıkları için güneşi ve sahili özlüyorlar. Bu nedenle, bu sezonda belirsizlik azalacak. Koşullar el verdiğinde piyasa sorunsuz bir şekilde toparlanacak. İspanya, Yunanistan ve Türkiye pazardaki güçlü destinasyonlar ancak 2022’de temel değişken seyahat kısıtlamaları olacak.

Sektör zorda

Diğer yandan İngiliz sektörünün mali durumu çok kötü ve daha fazla kararsızlığa dayanamaz durumda. Birleşik Krallıktaki tur operatörlerinin ve havayollarının lobi olarak hükümete karşı koordineli baskı mücadelesi bu yıl da sürecek.
Bu yıl İngiliz yöneticilerin karar verme süreçlerinde daha az iniş ve çıkış olması bekleniyor. Bunda da tüketiciler ve endüstride neden olunan ekonomik zararları telafi etmek güdüsü etkili olacak.

Bu sezonda ne olacak?

Aşılamadaki ilerlemeyi ve omikron varyantının daha az agresif olduğunu göz önüne alınırsa, şu ana kadar gördüğümüz talepteki iniş çıkışların belirli bir aralıkta ilerlemesi bekleniyor.

Ülkelerin covıd-19 ile bir arada yaşama eğilimi artacağından önümüzdeki sezon için orta derecede bir iyimserlik hâkim. Turizm sektörü de buna dayanarak 2019 rakamlarına yaklaşabileceğine inanıyor.

Tüketicilerin durumu

2021’de İngiliz pazarı önemli bir kıpırdama trendi gösterdi. 2022’de de aynısı bekleniyor. Yani insanlar tatillerini daha az bölerek destinasyonda daha uzun süreler geçiriyor. 2019’a kıyasla daha düşük sayıda uluslararası geliş olacaktı, ancak geceleme sayısıyla 2019’a yakın rakamlar beklenebilir.

Geceleme artar mı?

Birçok insan için bir pandeminin ortasında uçmak, çok fazla stres yaratıyor. Bu nedenle uçakla gelecek olan insanlar, varış noktasında daha fazla gün geçirerek seyahatlerini maksimuma çıkarmaya çalışacaklar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER