24.3 C
Antalya
Cuma, Mayıs 20, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Özgür olma arzusu sezona yön verecek

Paloma Hotel Satış Ve TO Pazarlama Direktörü Gamze Ademoğlu; 2022 sezonunun daha iyi olacağını söyledi. Ademoğlu: ”Özgür olma arzusu sezona yön verecek” diye konuştu.

2022 yılı Satış & pazarlama departmanlarının gözünden değerlendirir misiniz?

Hala devam eden kısıtlamaların, erken rezervasyon sürecini olumsuz etkilediğini net bir şekilde görüyoruz. Ancak bu durum her pazar için geçerli değil. Pandemi sürecinin uzaması, insanların seyahat özgürlüklerinin kısıtlanması tatil alışkanlıklarının önüne geçmeyecek. 2022 yaz sezonun daha iyi olacağı, erken rezervasyonların Şubat sonu–Mart boyunca artacağı, kısıtlamaların gevşemesiyle birlikte pick yapacağı kanaatindeyim.

2022 Son dakika yılı olur mu? Olursa neden, olmaz ise neden?

Birçok ülkede devam eden pandemi kurallarını göz önüne alırsak sezonun başı son dakika rezervasyonlarıyla hareketlenebilir. Sonrasında alternatif pazarların da devreye girmesi ile ivme kazanacaktır.

Satış ve pazarlama yöneticileri 2022 yılında nelere dikkat etmeli?

İlk göstergeler düşündürücü olsa da paniklemeden doğru planlama, süreçleri iyi analiz etmek, uluslararası turizm otoritelerinin seyahat ile ilgili kararlarını yakından takip ederek, rakip destinasyonlardaki turizm hareketliliğini gözeterek, Pazarların dinamiklerine göre hareket etmek, pandemi prosedürlerinden dolayı olumsuz etkilenen misafir memnuniyetinin maksimumda iyileştirilmesi,  daha proaktif olmak.

Özgür olma arzusuyla, insanlar tatil alışkanlıklarından asla vazgeçmeyecekler. 2022 senesi bu anlamda çok daha verimli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER