PAMUKKALE TURİZM KONKORDATO İSTEDİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 29 Ekim, 11:03'de eklendi

Pamukkale Turizm de konkordato istedi. Pamukkale turizmin internet sitesinde yapılan açıklamada  seferlerde herhangi bir değişikliğin olmayacağı, yaşanan sıkıntının geçici olduğu bilgisi verildi. Firmanın  3.500 çalışanı var.

pamukkale turizm

Pamukkale Turizm konkordato istedi.  Yarım aşırı deviren Pamukkale Turizm, 56 yıl önce kuruldu. Şu an 600 otobüsüyle 15 milyon yolcuya hizmet veriyor. Şirket nakit akışındaki problemler ve borçların ödenebilmesi için üç aylık geçici süre talep etti.

Şirket, 1962 yılında, TBMM 1. dönem milletvekili Hacı Mazlum Bababalım’ın torunları tarafından kuruldu. Şirket İzmir Ticaret Mahkemesi’ne başvurdu. Pamukkale Turizm için üç aylık geçici mühlet kararı verildiği bildirildi. Kararla birlikte, şirket faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atandığı açıklandı.

Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu sözlerle açıklama yapıldı

“İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunluluk olmuştur. Bu kısa yapılandırma ve planlama sürecinde amacımız, 3.500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız, yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesinin haklarını korumaktır. ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam edebilmektir.

YELİZ GÜL EGE, YENİDEN ANTALYA TANITIM VAKFI BAŞKANI

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.